TYP: a1

Tajemnicza śmierć nurka

poniedziałek, 25 maja 2020
AC/z mediów

Niestety, nie był to szczęśliwy weekend dla wodniaków. Nasze morze kolejny raz ukazało swoje groźne oblicze; 24 maja w okolicy niewielkiej plaży przy porcie w Helu wyłowiono płetwonurka. Mimo podjętej akcji ratowniczej mężczyzna zmarł.

Jak poinformował rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck, mężczyzna miał 45 lat i nurkował wraz z dwoma kolegami. W pewnej chwili z niewyjaśnionych przyczyn zasłabł; pozostali nurkowie, będąc jeszcze w wodzie, natychmiast przystąpili do jego reanimacji.
W niedalekiej odległości znajdowała się jednostka Straży Granicznej. Funkcjonariusze bezzwłocznie włączyli się do akcji ratowniczej i wraz z nurkami przetransportowali mężczyznę na plażę. Tam podjęto dalsze próby resuscytacji. Na pomoc wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej jednak na miejsce przybyli stacjonujący na Helu ratownicy z MSPiR, którzy wspomogli akcję ratowniczą. Reanimację prowadzono przez godzinę. Mimo wszelkich wysiłków, mężczyzny nie udało się uratować.
Nie jest jasne, co doprowadziło do utraty przytomności. Jak poinformowała st. sierż. Ewa Bresińska z KPP w Pucku, na miejscu pracują policjanci oraz przedstawiciele prokuratury, którzy starają się ustalić szczegółowe okoliczności oraz przyczyny śmierci nurka.

Tagi: nurek, Bałtyk, wypadek, ratownicy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898