TYP: a1

Tajemnicza śmierć nurka

poniedziałek, 25 maja 2020
AC/z mediów

Niestety, nie był to szczęśliwy weekend dla wodniaków. Nasze morze kolejny raz ukazało swoje groźne oblicze; 24 maja w okolicy niewielkiej plaży przy porcie w Helu wyłowiono płetwonurka. Mimo podjętej akcji ratowniczej mężczyzna zmarł.

Jak poinformował rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa Rafał Goeck, mężczyzna miał 45 lat i nurkował wraz z dwoma kolegami. W pewnej chwili z niewyjaśnionych przyczyn zasłabł; pozostali nurkowie, będąc jeszcze w wodzie, natychmiast przystąpili do jego reanimacji.
W niedalekiej odległości znajdowała się jednostka Straży Granicznej. Funkcjonariusze bezzwłocznie włączyli się do akcji ratowniczej i wraz z nurkami przetransportowali mężczyznę na plażę. Tam podjęto dalsze próby resuscytacji. Na pomoc wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej jednak na miejsce przybyli stacjonujący na Helu ratownicy z MSPiR, którzy wspomogli akcję ratowniczą. Reanimację prowadzono przez godzinę. Mimo wszelkich wysiłków, mężczyzny nie udało się uratować.
Nie jest jasne, co doprowadziło do utraty przytomności. Jak poinformowała st. sierż. Ewa Bresińska z KPP w Pucku, na miejscu pracują policjanci oraz przedstawiciele prokuratury, którzy starają się ustalić szczegółowe okoliczności oraz przyczyny śmierci nurka.

Tagi: nurek, Bałtyk, wypadek, ratownicy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883