TYP: a1

„REJS DOBRYCH MOCY”

wtorek, 14 listopada 2023

„REJS DOBRYCH MOCY” to historia młodzieży z trudną przeszłością, ukazująca ich walkę o lepszą przyszłość. Ratunkiem ma być pasja – do żeglarstwa i motorowodniactwa rozumianych nie tyle jako sport, co sposób na życie. Bohaterami materiału są przebywający w naszym kraju podopieczni domów dziecka i pieczy zastępczej typu rodzinnego z Polski i Ukrainy.  O wartościach, jakie niesie za sobą życie na wodzie opowiadają m.in.: pierwszy Polak, który dwukrotnie, samotnie opłynął świat - kapitan @Krzysztof Baranowski czy twórca największej szkoły żeglarskiej w Polsce Marek Waszczuk - @Kapitan Sztorm. Narrację całości prowadzi @DominikaMatuszak - dziennikarka telewizyjna i założycielka Fundacji #MusiByćDobrze.  Reportaż jest częścią projektu „ZBIÓRKA DOBRYCH MOCY” Fundacji #MusiByćDobrze. W jego ramach zbierane są fundusze, by spełnić marzenie bohaterów projektu o terapeutycznym obozie pod żaglami na Mazurach. Jak przebiegł ten wyjątkowy wyjazd w te wakacje możecie przekonać się już 15 listopada w @TVP Polonia o godz. 17:25 i 18.11 o 5:00.  Telewizyjna premiera reportażu „Rejs Dobrych Mocy” jest jednocześnie zaproszeniem do wsparcia II odsłony projektu zaplanowanej na lato 2024. Liczy się każda złotówka:

www.musibycdobrze.pl

www.zrzutka.pl/z/zbiorkdobrychmocy

Do pomagania namawiają Was również ambasadorzy #MusiByćDobrze – królowa polskiego
driftu @Karolina Pilarczyk,  aktorka @Emilia Dankwa , tiktoker i magik @Pan Buźka czy ukraińska
wokalistka @Yulia Belei.  

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899