TYP: a1

Port Szczecin-Świnoujście kontra wirus

środa, 4 listopada 2020
Anna Ciężadło

Zarząd Morskiego Portu Szczecin i Świnoujście SA kolejny raz wesprze lokalnych lekarzy w walce z koronawirusem. ZMPSiŚ zdecydował właśnie o przekazaniu ponad 150 tysięcy złotych na rzecz Szpitala Wojewódzkiego przy Arkońskiej. Pieniądze mają zostać przeznaczone na kupno niezbędnego sprzętu medycznego.

Zakupy dla lekarzy
Otrzymana od Portu kwota posłuży do zakupienia dwóch urządzeń Plasmair Sentinel. Służą one do dezaktywacji oraz likwidacji obecnych w powietrzu, szkodliwych mikroorganizmów. Z ich pomocą można będzie zneutralizować nie tylko wirusy, ale też różnego rodzaju bakterie, grzyby oraz pleśnie.

Co bardzo istotne, urządzenie może funkcjonować na bieżąco, to znaczy, że da się go używać go w obecności pacjentów i personelu medycznego. Zakup tego rodzaju maszyn umożliwi szpitalowi przyjęcie większej liczby pacjentów cierpiących na Covid-19, a także znacząco przyspieszy procedurę odkażania pomieszczeń i zwiększy poziom bezpieczeństwa.

To nie jest pierwszy raz
Przy okazji warto podkreślić, że jest to kolejny przypadek, kiedy Zarząd Morskiego Portu Szczecin i Świnoujście SA wspiera finansowo służbę zdrowia. Pamiętajmy, że wiosną bieżącego roku, kiedy zmagaliśmy się z pierwszą falą epidemii, Port wsparł szpitale w Koszalinie i Szczecinie kwota miliona złotych. Przekazana suma została wówczas przeznaczona na zakup nowoczesnej karetki pogotowia, czterech respiratorów oraz 50 pomp infuzyjnych i 20 kardiomonitorów. 

Mimo iż sytuacja epidemiczna w Polsce i innych krajach Europy nie nastraja optymistycznie, miło jest wiedzieć, że lekarze i pielęgniarki mogą liczyć na pomoc ludzi związanych z morzem. Oznacza to bowiem, że niezależnie od okoliczności, ciągle jest w nas sporo dobra i pozytywnych inicjatyw. I tego się trzymajmy.

Tagi: covid, port Świnoujście, Szczecin, lekarze, pandemia, dobre wiadomości
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788