TYP: a1

Oferta one-way Lefkas - Ateny - czarter jachtów za darmo!

piątek, 2 października 2015
Redakcja | WM
Jeden z zaprzyjaźnionych z nami armatorów przesłał nam dzisiaj ofertę, która nico zaskoczyła nawet nas samych. Otóż oferuje on bezpłatny czarter 4 jachtów w terminie 10-17.10.2015 na trasie z Lefkas do Aten. Czarterujący musi zapłacić jedynie za sprzątanie końcowe i wpłacić kaucję zwrotną. Oczywiście bieżące koszty związane z rejsem, jak paliwo, opłaty za porty, opłaty za kanały itp. również pozostają po stronie czarterowicza.

Jeśli interesują Was inne lokalizacje lub terminy, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem info@tawernaskipperow.pl i telefonicznego pod numerem +48 12 294 92 29. Przygotujemy dla Was indywidualną ofertę czarteru.

Lefkada
"20140412 lefkada307" by Jean Housen - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Commons.

Jachty dostępne w ofercie:

Bavaria 46 Cruiser z 2008
Bavaria 43 Cruiser z 2009
Bavaria 40 Cruiser z 2008
Bavaria 36 Cruiser z 2013

Opis miejsca - Lefkada

Ze stałym lądem łączy ją droga na grobli wiodącej pomiędzy lagunami, nie czuje się więc, że jest to prawdziwa wyspa. I - z historycznego punktu widzenia - Lefkada rzeczywiście nią nie jest. Od lądu oddzielił ją kanał przekopany przez kolonistów korynckich w VII w. p.n.e. (więcej)

Marina Lefkas

W marinie znajduje się recepcja, hotel, pralnia, prysznice i toalety, 60-tonowy dźwig, warsztat naprawczy, bezprzewodowy Internet, w niedalekiej odległości od mariny znajdują się sklepy spożywcze, w tym supermarket. (więcej)

Dojazd do mariny

W odległości 15 km od mariny znajduje się port lotniczy Aktion w miejscowości Preweza. Niestety z Polski bezpośrednio tam nie dolecimy. Można próbować szukać lotów z przesiadkami, jednak tańsza opcja to podróż autobusem z Aten, gdzie możemy tanio dolecieć z Warszawy dzięki liniom Ryanair. Pomiędzy Atenami i Lefkas kursuje przewoźnik KTEL. Koszt podróży w jedną stronę to 33 euro. Trasa Ateny - Lefkas zajmuje 5 godzin. Przy rejestracji online od razu można wybrać numer miejsc. Jedny minus jest taki, że samolot z Warszawy ląduje w Atenach o godzinie 22:50, a zatem najrozsądniejszą opcją wydaje się być przylot do Aten w piątek, nocleg oraz wyruszenie do Lefkas w sobotę rano.

www.ktel-lefkadas.gr

www.ryanair.com

Opis miejsca - Ateny

Według legendy Ateny założone zostały przez króla Kekropsa. Od czasów starożytnych dominowały nad całym regionem Attyki. Na tym obszarze znajduje się pole sławnej bitwy pod Maratonem. (więcej)

Marina Alimos (Kalamaki)

Marina znajduje się 12 km od centrum Aten. Jest to jedna z największych marin w Grecji. (więcej)

Powrót z mariny Alimos

Do Polski z Aten lata od niedawna tani przewoźnik Ryanair. Do Warszawy-Modlina loty odbywają się codziennie w sezonie letnim. Z Aten można wrócić również do Berlina, liniami easyJet (loty we wszystkie dni tygodnia oprócz sobót).

Marina znajduje się 41 km od międzynarodowego lotniska dla Aten (El. Venizelos). Z Alimos na lotnisko można dotrzeć taksówką (50-55 euro) lub autobusem (X96). Kursuje on 24 h na dobę, co 20-25 minut. Bilet w cenie 5 euro od osoby.

www.ryanair.com


Propozycja trasy rejsu

Najkrótsza trasa z Lefkas do Aten wiedzie przez Kanał Koryncki. W prostej linii wynosi ona niecałe 200 Mm. Opływając Peloponez, trzeba byłoby dołożyć jeszcze około 150 Mm. Należy przy tym pamiętać, że za przepłynięcie Kanału Korynckiego pobierane są opłaty. W 2013 roku wynosiły one, za jachty:
poniżej 6 metrów: 50 euro
od 6 do 9 metrów: 80 euro
od 9.01 do 15 metrów: 80 euro + (L.O.A. - 9)* 23
od 15.01 do 25 metrów: 80 euro + (L.O.A. - 9)* 25
powyżej 25 metrów: 80 euro + (L.O.A. - 9)* 27 (źródło: noonsite.com)

Przykładową trasę one-way z Lefkas do Aten możecie zobaczyć tutaj.

Ateny

Skipperzy

Nie masz odpowiednich uprawnień? Nie masz odwagi lub umiejętności, żeby poprowadzić rejs? To nie problem. Skontaktuj się z nami, a my umożliwimy Ci skorzystanie z usług współpracujących z nami, sprawdzonych i doświadczonych skipperów.

Dokumenty podróży

Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Greckiej jest ważny paszport bądź dowód osobisty. Źródło: polakzagranica.msz.gov.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924