TYP: a1

O czym marzy żeglarz?

piątek, 11 grudnia 2020
Anna Ciężadło

To wie tylko on sam. Mamy jednak mocne przeczucie, że wśród obiektów jego pożądania znajduje się piękna, smukła, urzekająca swymi kształtami... łódka.

Niestety, na przeszkodzie temu związkowi zwykle stają finanse (oraz niekiedy żona – chyba, że ona też żegluje; co oznacza, że drugą połówkę należy wybierać rozważnie).

Okazuje się jednak, że istnieje sposób, by wejść w posiadanie własnej łodzi i to bez konieczności ogłaszania upadłości konsumenckiej. Sposób nazywa się... nie no, nie uprzedzajmy faktów.

fot. NSS Charter

Wakacje na wodzie

Żaden szanujący się wodniak nie wyobraża sobie wakacji gdzie indziej, niż na rejsie. I wspaniale – z tym że istnieje taka ilość dni spędzonych na wodzie, przy której znacznie bardziej opłacalną opcją jest kupienie własnej jednostki, niż płacenie komuś za kolejny czarter.

Co więcej, mając swoją łódkę, nie trzeba użerać się z awariami wynikłymi z wyczynów innych załóg, albo zaniedbań armatora. Na własnej łodzi możemy co najwyżej paść ofiarą własnych wybryków.

Oczywiście, posiadanie swojej jednostki jest jak posiadanie swoich dzieci – fajnie się nimi pochwalić, ale nakarmić i przechować gdzieś trzeba. Nie zmienia to jednak faktu, że komfort pływania i satysfakcja z posiadania własnej łódki rekompensują poniesione nakłady – i to z nawiązką. Poza tym, nonszalanckie „no to zapraszam na mój jacht” dodaje nam jakieś 100 punktów do atrakcyjności i przynajmniej 90 do pewności siebie.

Dobrze i tanio?

Pozostaje zatem pytanie, gdzie kupić taką łódź? Zanim przejdziemy do konkretów, spróbujmy określić, jakie warunki powinna ona spełniać:

  • musi być używana (chyba że macie bardzo bogatego wujka) - ale nie może być używana za bardzo, by jej stan techniczny był naprawdę dobry,

  • powinna mieć jasny, uregulowany stan prawny,

  • sprzedawca powinien być fajnym, godnym zaufania, sprawdzonym człowiekiem,

  • łódka musi znajdować się na niezbyt odległym akwenie, np. w Chorwacji, Italii, Grecji albo Hiszpanii. Dzięki temu jej transport będzie prosty i tani.

Wszystko to gwarantuje, że zakup będzie udany i obejdzie się bez „niespodzianek”, a Wasza nowa łódka będzie Wam wiernie służyć przez wiele lat.

Gdzie znaleźć miejsce, w którym są takie oferty? No i tu właśnie przechodzimy do meritum: takie miejsce nazywa się www.brokernavigator.pl i jest pierwszym w Polsce portalem, oferującym takie usługi. Sprawdźcie koniecznie – być może Wsza wymarzona, ukochana łódka właśnie tam czeka na dzielnego żeglarza, który pokocha ją z wzajemnością, dając jej drugą młodość?

 

Tagi: łódź, używane jachty, brokernavigator, oferty kupna łodzi
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lipca

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877