TYP: a1

Nowy, wiosenny numer Morza już w sprzedaży

środa, 31 marca 2021
Monika Frenkiel

Wiosna coraz bardziej rozkwita, a razem z nią witamy najnowszy numer „Morza”. Jak zwykle można je kupić w salonach „Empik”, ale – dbając także o zdrowie naszych Czytelników – serdecznie zamawiamy do kupowania i zamawiania prenumeraty za pomocą strony morze.org. Gazeta jest dostępna także w wersji elektronicznej.

 

A co w numerze? Redakcyjny peryskop tym razem skierował się w stronę świnoujskiej stoczni Gryfia, kontynuujemy także temat z jednego z poprzednich peryskopów, czyli temat obecności w Bałtyku niebezpiecznych substancji z czasów II wojny światowej. Wspominamy komandora Henryka Eibla i w 80. rocznicę śmierci generała Mariusza Zaruskiego publikujemy fotogalerię poświęconą tej postaci. Pochylamy się nad stanem polskiej marynarki wojennej i odkrywamy też morskie podróże nieżyjącego Papcia Chmiela. Ponadto czeka na Was historia, jak to Szwecja prawie weszła w stan wojny z Rosją przez pewną Whisky, o miasteczku Poland het na końcu świata i wiele, wiele innych ciekawych artykułów dla miłośników statków, okrętów i podróży morskich. Ponadto znajdziecie w numerze stałe rubryki - Przystań Hobbystów, Archiwum Neptuna, Sprawy Dziwne i Ciekawe i, oczywiście, zagadkę.

 

Zapraszamy do lektury!

Tagi: Morze, kwartalnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002