TYP: a1

Letni numer Morza już na was czeka!

poniedziałek, 5 lipca 2021
Monika Frenkiel

Idealny na letnią lekturę, leniwe poranki w leżaku czy kawkę na pokładzie – nowy numer „Morza” już w sprzedaży! Zapraszamy do Empików, zachęcamy także do kupowania i prenumerowania za pomocą naszej strony morze.org. Gazeta dostępna jest także w wersji elektronicznej.

A co w numerze? Kapitan Jerzy Idzikowski kieruje redakcyjny peryskop w stronę Kanału Sueskiego i w obszernym artykule publikuje przemyślenia nie tylko swoje, ale i innych pływających tam kapitanów na temat blokady Kanału. Przypominamy pewnego kapitana, który ratował rozbitków strzelając do nich z moździerza a Mariusz Borowiak przypomina tajną broń włoskich komandosów, czyli „ludzkie torpedy”. Agnieszka Łopata zabierze nas do Hong Kongu a Marian Lenz – na jeszcze do niedawna zamkniętą wyspę Bozcaada. Dla miłośników wyczynów i rekordów jest historia rejsów dookoła świata „pod prąd” a dla miłośników ciekawostek – pewien mało znany epizod z dziejów Polskiego Ratownictwa Okrętowego. W dziale biologii morskiej dowiemy się, że podział na dwie płcie to przeżytek, bo natura wykazała się znacznie większą fantazją – i pewnie już nigdy nie spojrzycie na doradę tak jak wcześniej. Jak zwykle czeka nas fragment morskiej powieści, Archiwum Neptuna, krzyżówka, kulinaria i wiele innych, fantastycznych rzeczy.

Zapraszamy do lektury!

Tagi: Morze, kwartalnik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927