TYP: a1

Jakie to miejsce? 1 [konkurs]

czwartek, 25 października 2012
Redakcja
Zapraszamy do konkursu "Jakie to miejsce?"

Na zdjęciu widzimy jedno z miejsc, które zostało dosyć szczegółowo opisane na "Tawernie Skipperów". Dla ułatwienia trzeba dodać, że jest to miasto znajdujące się we Włoszech. Należy podać jego nazwę. Pierwsze cztery prawidłowe odpowiedzi nagrodzone zostaną "Mafijną książką kucharską" autorstwa Joe Cipolla. Recenzję tej książki również można znaleźć w dziale "recenzje książek" Tawerny Skipperów. Na odpowiedzi czekamy pod adresem mailowym info@tawernaskipperow.pl. Jedna osoba może wygrać jedną książkę.
Rozwiązanie zagadki: Castellammare del Golfo.
Wygrywają Paweł, Kinga, Agnieszka i Kasia :) Gratulujemy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911