TYP: a1

Helly Hansen The Most Alive Moments

czwartek, 30 sierpnia 2018
Informacja prasowa

Tegoroczne regaty Sopot Match Race (22-25 sierpnia) przechodzą do historii. Helly Hansen miało ogromną przyjemność być partnerem tego pięknego sportowego wydarzenia.

Marka Helly Hansen była też  sponsorem nagrody specjalnej – Helly Hansen The Most Alive Moments– przyznanej tej załodze, która swoją walką dała nam najwięcej radości i emocji.

Po konsultacjach  z ekspertami magazynu Żagle (Waldemar  Heflich i Dominik Życki) i agencji Proevska PR (Milena Proevska)   nagrodę Helly Hansen  przyznaliśmy  ekipie włoskiej, kierowanej przez Ettore Botticini.

Głodni sukcesów Włosi, dzięki serii zwycięstw w eliminacjach, awansowali bezpośrednio do półfinałów. Taka zwycięska passa dała im możliwość wyboru przeciwnika w półfinałach. Mogli wybrać słabszego, z którym już wcześniej wygrali – a tymczasem Botticini zdecydował, że w półfinale zmierzy się z Przemysławem Tarnackim, trzykrotnym zwycięzcą SMR oraz jedynym skipperem, któremu Włoch uległ podczas rundy eliminacyjnej. W półfinałowym  pojedynku Botticini musiał uznać wyższość Tarnackiego  - ale dał się zapamiętać jako najbardziej waleczny zawodnik tych regat.

Regaty wygrał Przemek Tarnacki z załogą, drugie miejsce zajęła  polsko-szwajcarska ekipa, na czele której stanął  Eric  Monnin, trzecie miejsce zajęła załoga  Karola Jabłońskiego

 

Tagi: Helly Hansen, nagroda, Przemysław Tarnacki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861