Sezon żeglarski 2015 jeszcze trwa, nowy 2016 już się rozpoczął

środa, 9 grudnia 2015
Piotr Stelmarczyk
Jak sądzę z otrzymywanych przeze mnie i przesyłanych na moją ponad 400-adresową żeglarską listę mailingową wiadomości, sezon 2015 ciągle trwa.

Piotr Stelmarczyk

W tych dniach Atlantic Puffin z samotnym Szymonem Kuczyńskim po 10-dniowym postoju na Reunionie wypłynął w kolejny odcinek rejsu - dookoła Przylądka Dobrej Nadziei. A na rufie Atlantic Puffina port macierzysty Dziwnów. Bardzo aktywny żeglarsko Dziwnów już organizuje kolejne regaty. Znakomity w działaniu zespół organizatorów z Burmistrzem Dziwnowa, Grzegorzem Jóźwiakiem na czele, w roku 2014 przeprowadził Mistrzostwa Świata w klasie Laser, w roku 2015 Mistrzostwa Świata w klasie Optymist oraz szereg innych imprez, a w sezonie 2016 przygotowuje Mistrzostwa Europy w Laserach, wspólnie z Andrzejem Armińskim Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski, po raz kolejny Regaty Mantra Cup oraz szereg innych imprez żeglarskich i nie tylko żeglarskich.

Kilka lat temu Dziwnów był znany prawie wyłącznie miejscowym żeglarzom jako sympatyczne miejsce postojowe. Obecnie w sezonie, mimo budowy nowej mariny, jest problem - miejsc brak. Podobnie jest w innych portach, choćby w Kołobrzegu, który rozbudowuje Marinę Solną. XVI Regaty Unity Line będą mogły wrócić na tradycyjną trasę Świnoujście - Kołobrzeg - Świnoujście, bo przez ostatnie kilka lat po prostu brakowało miejsc postojowych. Już jest zaproszona sympatyczna załoga jachtu "Nadir" z kpt. Maciejem Korkiem z Jacht Klubu AZS w Szczecinie, który obchodził będzie 110 lat jachtu, ciągle znakomicie zadbanego i dobrze spisującego się w regatach. To chyba najstarszy sprawny jacht morski w Polsce. Również w tych regatach będą uczestniczyć: "Morski Patrol" armatora Zbigniewa Grześkowiaka jako statek Komisji Sędziowskiej oraz motorówka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ze sternikiem Stanisławem Kamińskim, który od roku 2001, od początku regat, pomaga na linii startu i mety. Nie będzie w tym roku dzielnego, dużego jachtu "Camelot" armatora Arkadiusza Piętaka z kpt. Krzysztofem Woronowiczem, który w czasie regat będzie pływał w rejonie Hiszpanii. Regaty Unity Line były przeze mnie tak pomyślane, aby każdy kto może bezpiecznie żeglować po morzu w nich mógł uczestniczyć. Stąd udział w nich wzięła DZ-ta "Sum" Michała Jósewicza z JK AZS w Szczecinie, znanego z dalekich rejsów w stylu wikingów z załogą 60+.

Dla mnie i dla innych organizatorów sezon 2016 już trwa, to co będzie się działo teraz trzeba w szczegółach uzgodnić i zorganizować.

Zapraszam na www.regaty-unityline.pl gdzie są aktualne informacje o organizowanych przeze mnie regatach oraz mnóstwo informacji, fotografii i artykułów prasowych z poprzednich lat.

Załączam fotografie Jacka Boneckiego wykonane podczas XIII Regat Unity Line. Jacek po wydaniu szeregu książek o fotografii, w tym o Jego udziale w Rajdzie Dakar, który fotografuje od kilkunastu lat, wydał pierwszą na świecie, polsko-angielską grę "Mój Dakar". To może być dobry prezent na Święta.

Wszystkiego najlepszego w nowym 2016 roku.

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.12.2015.


Camelot

Imagine Holgera Streckenbacha, XIII Regaty Unity Line

Morski Patrol Zbigniewa Grześkowiaka

Motorówka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu

SUM Michała Jósewicza

XIII Regaty Unity Line, czołówka grupy ORC
Zdjęcia: Jacek Bonecki

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.11.2015.Piotr Stelmarczyk - pomysłodawca i organizator Regat Unity Line (od roku 2001), Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" (rok 1974), bosman i kapitan jachtu "Opty" w roku 1973. Pomysłodawca i organizator Regat Stepnica (od roku 2012), organizator Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup (lata 2013 - 2015), organizator 50. i 51. Etapowych Regat Turystycznych (lata 2014 i 2015). Autor strony internetowej www.regaty-unityline.pl.
O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898