Sezon żeglarski 2015 jeszcze trwa, nowy 2016 już się rozpoczął

środa, 9 grudnia 2015
Piotr Stelmarczyk
Jak sądzę z otrzymywanych przeze mnie i przesyłanych na moją ponad 400-adresową żeglarską listę mailingową wiadomości, sezon 2015 ciągle trwa.

Piotr Stelmarczyk

W tych dniach Atlantic Puffin z samotnym Szymonem Kuczyńskim po 10-dniowym postoju na Reunionie wypłynął w kolejny odcinek rejsu - dookoła Przylądka Dobrej Nadziei. A na rufie Atlantic Puffina port macierzysty Dziwnów. Bardzo aktywny żeglarsko Dziwnów już organizuje kolejne regaty. Znakomity w działaniu zespół organizatorów z Burmistrzem Dziwnowa, Grzegorzem Jóźwiakiem na czele, w roku 2014 przeprowadził Mistrzostwa Świata w klasie Laser, w roku 2015 Mistrzostwa Świata w klasie Optymist oraz szereg innych imprez, a w sezonie 2016 przygotowuje Mistrzostwa Europy w Laserach, wspólnie z Andrzejem Armińskim Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski, po raz kolejny Regaty Mantra Cup oraz szereg innych imprez żeglarskich i nie tylko żeglarskich.

Kilka lat temu Dziwnów był znany prawie wyłącznie miejscowym żeglarzom jako sympatyczne miejsce postojowe. Obecnie w sezonie, mimo budowy nowej mariny, jest problem - miejsc brak. Podobnie jest w innych portach, choćby w Kołobrzegu, który rozbudowuje Marinę Solną. XVI Regaty Unity Line będą mogły wrócić na tradycyjną trasę Świnoujście - Kołobrzeg - Świnoujście, bo przez ostatnie kilka lat po prostu brakowało miejsc postojowych. Już jest zaproszona sympatyczna załoga jachtu "Nadir" z kpt. Maciejem Korkiem z Jacht Klubu AZS w Szczecinie, który obchodził będzie 110 lat jachtu, ciągle znakomicie zadbanego i dobrze spisującego się w regatach. To chyba najstarszy sprawny jacht morski w Polsce. Również w tych regatach będą uczestniczyć: "Morski Patrol" armatora Zbigniewa Grześkowiaka jako statek Komisji Sędziowskiej oraz motorówka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu ze sternikiem Stanisławem Kamińskim, który od roku 2001, od początku regat, pomaga na linii startu i mety. Nie będzie w tym roku dzielnego, dużego jachtu "Camelot" armatora Arkadiusza Piętaka z kpt. Krzysztofem Woronowiczem, który w czasie regat będzie pływał w rejonie Hiszpanii. Regaty Unity Line były przeze mnie tak pomyślane, aby każdy kto może bezpiecznie żeglować po morzu w nich mógł uczestniczyć. Stąd udział w nich wzięła DZ-ta "Sum" Michała Jósewicza z JK AZS w Szczecinie, znanego z dalekich rejsów w stylu wikingów z załogą 60+.

Dla mnie i dla innych organizatorów sezon 2016 już trwa, to co będzie się działo teraz trzeba w szczegółach uzgodnić i zorganizować.

Zapraszam na www.regaty-unityline.pl gdzie są aktualne informacje o organizowanych przeze mnie regatach oraz mnóstwo informacji, fotografii i artykułów prasowych z poprzednich lat.

Załączam fotografie Jacka Boneckiego wykonane podczas XIII Regat Unity Line. Jacek po wydaniu szeregu książek o fotografii, w tym o Jego udziale w Rajdzie Dakar, który fotografuje od kilkunastu lat, wydał pierwszą na świecie, polsko-angielską grę "Mój Dakar". To może być dobry prezent na Święta.

Wszystkiego najlepszego w nowym 2016 roku.

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.12.2015.


Camelot

Imagine Holgera Streckenbacha, XIII Regaty Unity Line

Morski Patrol Zbigniewa Grześkowiaka

Motorówka Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu

SUM Michała Jósewicza

XIII Regaty Unity Line, czołówka grupy ORC
Zdjęcia: Jacek Bonecki

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.11.2015.Piotr Stelmarczyk - pomysłodawca i organizator Regat Unity Line (od roku 2001), Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" (rok 1974), bosman i kapitan jachtu "Opty" w roku 1973. Pomysłodawca i organizator Regat Stepnica (od roku 2012), organizator Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup (lata 2013 - 2015), organizator 50. i 51. Etapowych Regat Turystycznych (lata 2014 i 2015). Autor strony internetowej www.regaty-unityline.pl.
O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 July

W Newport zakończył transatlantyckie regaty samotników Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Polonez", który po przeliczeniu handicapowym został sklasyfikowany na 17 miejscu. W tych samych regatach 29. miejsce zajął Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda" i 34
wtorek, 18 lipca 1972