50 lat żeglowania za mną, kolejne lata przede mną

środa, 18 listopada 2015
Piotr Stelmarczyk
Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy współpracę z nowym felietonistą. Jest nim Piotr Stelmarczyk, pomysłodawca i organizator szeregu regat, rozgrywanych na polskim wybrzeżu. O sobie, swojej pracy i pasji opowiada w pierwszym felietonie. Zapraszamy do lektury.

Piotr Stelmarczyk
Piotr Stelmarczyk

Od wielu lat jestem pomysłodawcą i organizatorem szeregu regat morskich i po Zalewie Szczecińskim. Moje najważniejsze regaty to aktualnie Regaty Unity Line, które wspólnie z firmą żeglugową Unity Line organizuję od 2001 roku. Również w roku 2016, w dniach 12-14 sierpnia, odbędą się XVI Regaty Unity Line na trasie Świnoujście – Kołobrzeg – Świnoujście. Przygotowuję także, wspólnie z Gminą Stepnica, V Regaty Stepnica na Zalewie Szczecińskim oraz jako żeglarz Jacht Klubu Morskiego „Joseph Conrad” w Kołobrzegu XXXVII Regaty „Srebrny Dzwon” na redzie Portu Kołobrzeg. Zainteresowanych zapraszam na moją stronę www.regaty-unityline.pl. Są tam wyniki, publikacje prasowe oraz fotografie z poszczególnych edycji regat. A że strona jest odwiedzana świadczy fakt ponad 870 000 wyświetleń fotografii w okresie około roku, od czasu powstania galerii fotografii. Można też poczytać o innych moich przedsięwzięciach. Rozsyłam także od wielu lat średnio rocznie około 200 000 maili dotyczących moich regat oraz innych imprez żeglarskich, których organizatorzy zechcieli skorzystać z mojej żeglarskiej listy mailingowej, ponad 400 adresów. Technika Internetu daje ogromne możliwości, dlatego też lista ta jest otwarta na kolejnych korespondentów, którzy chcieliby otrzymywać ode mnie informacje. Wystarczy wysłać do mnie na mój adres piotr.stelmarczyk@gmail.com swój adres z prośbą o dołączenie do listy.


.

fot. Tomek Turczyński

Aktualnie najważniejszym tematem jest oczywiście udział Radka Kowalczyka w regatach Mini Transat. Jak już wiemy, Radek zderzył się z pływającym przedmiotem, jacht został mocno uszkodzony i utracony, ale Radek cały i zdrowy wraca do Polski. Znając osobiście Radka od wielu lat jestem przekonany, że już się zastanawia nad budową kolejnego jachtu na kolejny Mini Transat. Jego znakomity i skuteczny w działaniu zespól Calbud Team ma ogromne doświadczenie i życzę mu startu w kolejnym Mini Transat. Radek zaczynał swoje wielkie żeglowanie na poprzednim jachcie Ocean 650 w moich IX Regatach Unity Line w roku 2009 i chciałbym móc Go jeszcze wiele razy zaprosić do regat. To niewątpliwie jeden z najbardziej doświadczonych, a jednocześnie młody wiekiem żeglarz, z którym łączę wielkie nadzieje na Jego kolejne przedsięwzięcia i w tym powinniśmy Go wspomagać.

Załączam fotografie Jego poprzedniego jachtu, Ocean 650, z IX Regat Unity Line, wykonane przez stałego fotografa Regat Unity Line, Tomka Turczyńskiego.

Na propozycję Tawerny Skipperów pisania felietonów chętnie się zgodziłem. Jako czynny organizator regat mam stały kontakt w wieloma żeglarzami i widzę wiele problemów w naszym żeglarstwie, z którymi musimy się uporać. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami i pomysłami.

Przesyłam pozdrowienia.

Piotr Stelmarczyk
Szczecin, 04.11.2015.Piotr Stelmarczyk
- pomysłodawca i organizator Regat Unity Line (od roku 2001), Bałtyckich Regat Samotnych Żeglarzy o Puchar "Poloneza" (rok 1974), bosman i kapitan jachtu "Opty" w roku 1973. Pomysłodawca i organizator Regat Stepnica (od roku 2012), organizator Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup (lata 2013 - 2015), organizator 50. i 51. Etapowych Regat Turystycznych (lata 2014 i 2015). Autor strony internetowej www.regaty-unityline.pl.
O Autorze

Piotr Stelmarczyk

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 June

Na "Tawny Pipit" jako wtedy najstarszy żeglarz (75 lat) wyruszył w samotny rejs z New Jersey do Europy Stefan Szwarnowski. Rejs zakończył w Kornwalii (13.08) wejściem na skały Sandy Mouth koło Bude w Kornwalii.
piątek, 2 czerwca 1989
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Kazimierzem Goebelem wychodząc w rejs dookoła Islandii.
środa, 2 czerwca 1976
W Gdyni kończy się rejs "Daru Pomorza" wokół Przylądka Horn. Było to pierwsze polskie przejście Hornu.
środa, 2 czerwca 1937
Konstanty Maciejewicz wstępuje do Morskiego Korpusu Kadetów w Petersburgu.
niedziela, 2 czerwca 1907
Za zgodą władz cesarskich powołane zostało Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie; WTW miało na celu "zachęcenie ludności miejskiej do jazdy na łodziach wiosłowych i żaglowych". Dla potrzeb żeglarzy sprowadzono z Gdańska gaflowy kuter mieczowy "Boruta" o pow
czwartek, 2 czerwca 1881