TYP: a1

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht

wtorek, 30 listopada 1999
W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht regat - 77-stopowy "Alchemy" z Kalifornii. Był to największy sukces polonijnego jachtu w historii stuletnich regat. Dziewięcioosobową załogę "Błyskawicy" stanowili żeglarze polonijni i trzech żeglarzy z Polski. Skiperem jachtu był Krzysztof Kamiński z Lake Bluff, taktykiem Andrzej W. Piotrowski z Chicago. Jacht reprezentował Karaibską Republikę Żeglarską. Regaty ukończyło 258 jachtów. Trasa regat prowadziła przez Jezioro Michigan z Chicago do Mackinac Island (Jezioro Huron) i liczyła 333 mile.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982