TYP: a1

Zgłoszenia do VI edycji Biznes Ligi Żeglarskiej otwarte

środa, 2 sierpnia 2017
Informacja prasowa

Lipiec i sierpień to tradycyjny okres urlopowy. Dla GSC Yachting to jednak czas intensywnych przygotowań do jesiennej edycji Biznes Ligi Żeglarskiej. VI edycja rozgrywek ruszy 26 sierpnia, a zgłoszenia przyjmowane będą do 22 sierpnia. Ilość miejsc jest ograniczona, gdyż do udziału w tych co raz bardziej prestiżowych zmaganiach zaproszonych zostanie 12 załóg.

Podobnie jak na wiosnę zespoły podzielone zostaną na dwie grupy, które przez trzy sierpniowe i wrześniowe weekendy rywalizować będą o awans do wielkiego finału, który zaplanowany jest na 30 września. Tytułu bronić będzie ekipa Sail Service, która po pasjonującej walce zwyciężyła w V edycji Ligi. Do udziału w kolejnej rundzie już zgłosiło się kilka zespołów. Są to załogi, które brały już udział w rywalizacji takie jak Atena, DAD/Security Expert czy Yacht Club Sopot, ale są też nowicjusze jak na przykład Olivia Bussines Center.

 

- To kolejny sezon Biznes Ligi Żeglarskiej i kolejne wyzwania. Cieszy nas niezmiernie, że w grze pojawiają się nowe zespoły. Z edycji na edycję utwierdzamy się w przekonaniu, że żeglarstwo jest znakomitą platformą promocyjną dla firm, które tak naprawdę nic wspólnego z żeglarstwem nie mają. To jest właśnie założenie BLŻ, żeby umożliwić uczestniczącym firmom nawiązywanie nowych kontaktów, wzmacnianie relacji biznesowych czy budowanie atmosfery pracy zespołowej – podkreśla Magdalena Czajkowska z GSC Yachting, organizator regat.

Zgłoszenia do Ligi otwarte są przez cały sezon, ale największa ich intensyfikacja następuje zawsze na dwa-trzy miesiące przed pierwszym startem. Dlatego też nie należy czekać z rejestracją do ostatniego momentu, gdyż może zabraknąć miejsc. Organizatorzy przewidują przyjęcie 12 zespołów. Istnieje możliwość uruchomienia trzeciej grupy, ale tylko i wyłącznie przy ilości zgłoszeń powyżej 15 firm, a taka liczba w dotychczasowej historii BLŻ jeszcze nie padła. Czy jest szansa na nowy rekord? Przekonamy się już niedługo.

 

Biznes Liga Żeglarska daje możliwość uczestnictwa w wysokiej klasy, profesjonalnych wyścigach regatowych pomiędzy reprezentantami rozmaitych biznesów, prowadzonych pod okiem czołówki polskich żeglarzy sportowych. Załogi, poza praktyczną możliwością doskonalenia swoich umiejętności, rywalizują w widowiskowej formule wyścigów przy sopockim molo, które jest najbardziej dogodnym miejscem do kibicowania takim zmaganiom w Polsce. Każdy uczestnik może nauczyć się taktyki walki z przeciwnikiem, trymowania żagli oraz technik prowadzenia jachtu. Projekt jest skierowany do biznesu – jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników i budowania atmosfery pracy zespołowej lub jako metoda budowania relacji z klientami w niebanalnym formacie. Cykliczne regaty prowadzone są na jednakowych, wyczynowych jachtach sportowych Delphia 24 OneDesign. Wyścigi odbywają się w odstępach dwutygodniowych. Zespoły składają się z 4-6 osób – jako załogi firmowe. Czas spędzony na wodzie w oprawie prawdziwych wyścigów sportowych gwarantuje ogrom zdrowych emocji.

Tagi: Biznes Liga Żeglarska, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891