TYP: a1

Żeglarze pomagają

czwartek, 11 lutego 2016
Informacja prasowa
"Na Walentynki podaruj drugie życie" to nazwa akcji organizowanej przez Polish Ocean Team - żeglarze dla życia, która odbędzie się podczas Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX w dniach 12-14 lutego br.Polish Ocean Team jest pomysłodawcą projektu „Po drugie życie - dookoła Bałtyku”. Jego celem jest pokonanie 1 200 mil morskich dookoła morza Bałtyckiego ustanawiając nowy rekord. Połączone jest to ze zbieraniem funduszy oraz cyklem szkoleń zwiększających świadomość społeczną dotyczącą bycia dawcą szpiku kostnego. Wyprawa da możliwość zapoznania społeczeństwa z problemami osób chorych na białaczkę oraz umożliwi realne wsparcie poprzez darowanie środków finansowych a także możliwość zostania świadomym dawcą szpiku.

Na targach BOATEX nie tylko będzie można spotkać twórców tej akcji, ale także oddać krew w specjalnie sprowadzonym krwiobusie (13 lutego, teren otwarty pomiędzy pawilonami 6A i 8) czy też dołączyć do listy potencjalnych dawców szpiku kostnego i dawców narządów (rejestracja przez trzy dni trwania targów BOATEX na stoisku Polish Ocena Team, pawilon 6A).
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

Więcej szczegółów na temat spotkań spod znaku żagla na: www.boatex.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924