TYP: a1

Żeglarze i motorowodniacy na narty i deski

poniedziałek, 24 grudnia 2012
Informacja prasowa
Mimo że zimą odstawiamy nasze jachty i motorówki cierpliwie czekając do wiosny, żeglarskie życie toczy się nadal. Tym razem nie przy szumie wiatru i łoskocie fal na morzach i jeziorach, ale... w górach, gdzie 23 lutego odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013.

W ostatni weekend lutego w Karpaczu odbędą się Mistrzostwa Polski Żeglarzy i Motorowodniaków w Narciarstwie i Snowboardingu SNOWSAIL 2013. Na stoku „Biały Jar”, na jednej lub dwóch deskach, ścigać się będą miłośnicy żagli i motorówek. Wystartować będzie mógł każdy kto posiada dowolny certyfikat/patent żeglarski lub motorowodny. W zawodach mogą wziąć też udział Ci, którzy nie posiadają uprawnień, ale lubią żeglować. Wystarczy mieć ze sobą zdjęcie na jachcie żaglowym lub motorowym. Przyda się też umiejętność jazdy na nartach lub snowboardzie, chociaż trasa zawodów pozwala na uczestnictwo zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Intencją organizatorów, szkoły żeglarstwa 4winds z Gdyni, jest nie tylko twarda sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim wspólna zabawa. Przewidziano konkurencje w czterech kategoriach wiekowych zarówno na nartach, jak i snowboardzie. Konkurencją dodatkową będą „Zawody kapitańskie o złoty dzwon”. Po zawodach wspólna biesiada w restauracji „U Ducha Gór” i koncert szantowy zespołu Mordewind.

Patronat Honorowy nad imprezą objęły: Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Snowboardu, Polski Związek Narciarski, ISSA Poland, Prezydent Gdyni oraz Burmistrz Karpacza. Sponsorzy zawodów zrobią wszystko, aby zimowa rywalizacja uwieńczona została cennymi nagrodami. Wspierają nas m.in. Fourth Yachts, Pantaenius, Smart, Sail-ho, Eljacht, Yacht Klub Stal. Serdecznie zapraszamy.

Zapisy i bliższe informacje na www.snowsail.4winds.pl.

Do zobaczenia w Karpaczu.TYP: a3
0 0
Komentarze