TYP: a1

Żeglarski Puchar Iławy 2011

piątek, 2 września 2011
Informacja prasowa
Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia uczestnicy regat żeglarskiego Pucharu Polski Jachtów Kabinowych spotykają się na regatach organizowanych przez firmę PHGT „Pod Omegą” w Iławie. Regaty Żeglarskie „O Żeglarski Puchar Iławy” są ostatnią eliminacją tego cyklu w roku 2011.

Tegoroczne regaty rozegrane zostały w bardzo dobrych warunkach pogodowych. Sobota temperatura powietrza +34 stopnie, siła wiatru do 6 B. Niedziela siła wiatru do 4 B, temperatura +20, co w perspektywie mijającego lata było dużym zaskoczeniem dla organizatora jak i uczestników. Warunki te stawiały wysokie wymagania co do kwalifikacji i umiejętności żeglarskich startujących załóg i można stwierdzić, że obyło się bez znaczących szkód. Słoneczna pogoda i dobry wiatr pozwolił na rozegranie bardzo widowiskowych regat.

Na starcie stanęło 81 załóg w 10 klasach i rozegrano 6 wyścigów. Faworyci w poszczególnych klasach nie zawiedli, co nie znaczy, że walka nie była zażarta od startu do linii mety. W klasie T-1 Andrzej Kęder (Kredens) z Marianem Zielińskim (Maribo), w T-2 Piotr Adamowicz (Neoprofil) z Ryszardem Osmańskim (Miłomłyn), T-3 Maciej Linitz (Neverin) z Piotrem Lewandowskim (Babooshka) -  wyżej wymienieni sternicy zakwalifikowali się do Finału PPJK i będą mieli okazję raz jeszcze sprawdzić swoje umiejętności w bezpośredniej walce w Węgorzewie w dniach 16-18.09.2011.

Wyniki

T-1 - Andrzej Kęder
T-2 - Piotr Adamowicz
T-3 - Maciej Lunitz
Żagle 500 - Maciej Bufa
Omega standard - Piotr Małecki
Omega sport - Krzysztof Zieliński
Micro - Marcin Celmerowski
Skipi 650 - Andrzej Wegner
Nautica 450 - Dorota Dajkowska
DZ - Radosław Jankowski

Pozostałe wyniki w klasach: www.ppjk.pl

Regaty sędziował zespól:

Sędzia Główny - Janusz Kulpeksza
Sędzia - Jarosław Bazylko
Sędzia Mierniczy - Jacek Waszczuk

W sobotni wieczór organizator przygotował Biesiadę Żeglarską „Na pożegnanie lata z omegą” oraz z okazji trzydziestolecia działalności firmy Pod Omegą w Iławie. Muzycznie umilał wieczór zespół Męski Punkt Widzenia. Integracja uczestników trwała do późnych godzin wieczornych.

Zakończenie regat odbyło się w niedzielę. Wręczenie pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów oraz nagród rzeczowych losowo wybranych przez najmłodszych członków firmy Omega – Kingi, Macieja, Patryka.

Regaty wzorowo zabezpieczali na wodzie ratownicy Oddziału Powiatowego WOPR w Iławie, a medycznie Stacja Ratownictwa Medycznego Falck Medycyna Iława.

Patronat medialny:

1. Polskie Radio Olsztyn
2. Radio ESKA Iława
3. Magazyn Sportów Wodnych Żagle Warszawa
4. Gazeta Iławska
5. Echo Iławy

Firmy, instytucje, osoby wspomagające organizację regat:

1. Urząd Miasta Iława
2. Firma Eberspaecher Sp. z o.o. Wysogotowo k. Poznania
3. Euro – Grand Warszawa Maciej Pałucki
4. Stocznia Jachtowa „Janmor „ Andrzej Janowski
5. MP VITAL Nysa – dystrybutor Suplementu Q10 AKTIV- Szpara Piotr
6. Urząd Miasta Miłomłyn
7. Urząd Gminy Susz
8. Urząd Miasta Zalewo
9. Starostwo Powiatowe Iława
10. Firma SEMPER Iława Marcin Świdzinski
11. P.W MERCATO – Olsztyn Mariola i Marek Emiljanczyk
12. Żaglownia „T & J SAILS” Giżycko - Teresa i Jarosław Wołowicz
13. Związek Gmin Jeziorak
14. Domator- Okno Plast Kraków
15. ALU-TIG Iława

Wszystkim im w imieniu uczestników i organizatora - wielkie dzięki!

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 September

Wypłynięciem na wody Pacyfiku przez Cieśninę Beringa załoga jachtu "Stary" pod Kpt. Jackiem Wacławskim zamknęła symboliczną bramę Przejścia Północno-Zachodniego. Równolegle ze "Starym" przejście pokonał drugi polski jacht s/y "Nekton" pod Kpt. Tadeuszem N
wtorek, 19 września 2006
Zmarł Tadeusz Prechitko, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pilot Chorągwi ZHP w Wolnym Mieście, działacz żeglarski od 1927 r. W 1936 r. na s/y "Korsarz" wygrał wyścig na XI Igrzyska Olimpijskie z Helu do Kilonii. Na tym jachcie w 1963 r. zajął III miejsc
niedziela, 19 września 1982
Na jachcie "Kurun" wyszedł w rejs dookoła świata (z portu wyjścia Croisic do Maroka z towarzyszem żeglugi, potem już samotnie) Jacques-Yves Le Toumelin; trasa rejsu wiodła przez Atlantyk, Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Kapsztad do portu wyjści
poniedziałek, 19 września 1949