TYP: a1

Żeglarska Parada Świętojańska – czekamy na zgłoszenia

środa, 25 kwietnia 2018
Informacja prasowa/Jędrzej Szerle

W sobotę 23 czerwca wieczorem, w Gdyni po raz drugi popłynie Żeglarska Parada Świętojańska. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń!

[t][/t] [s]Fot. Tadeusz Lademann[/s]

Pierwszy raz parada została zorganizowana w 2017 roku z okazji Święta Morza i zgromadziła na wodach Zatoki Gdańskiej kilkudziesięciu żeglarzy na jedenastu jachtach. W tym roku pomorscy żeglarze ponownie będą mogli wziąć udział w tej niecodziennej inicjatywie.

Parada rozpocznie się w sobotę 23 czerwca o godzinie 22. Zgromadzone na wysokości mola w Orłowie jachty popłyną wzdłuż wybrzeża do gdyńskiej mariny. O 22.30 wszystkie jednostki ustawią się na wysokości plaży w Śródmieściu, gdzie będą trwały obchody Nocy Świętojańskiej – koncerty Cudawianki, i odpalą race. O godzinie 23 rozpocznie się spotkanie integracyjne dla uczestników parady.

Skipperzy jachtów chętni do wzięcia udziału w II Żeglarskiej Paradzie Świętojańskiej powinni wysłać wypełniony formularz zgłoszeniowy do Jerzego Jałoszewskiego (tel. 604-543-210, e-mail j.jaloszewski@3-miasto.com.pl).

Regulamin parady

Formularz zgłoszeniowy

Organizatorem II Żeglarskiej Parady Świętojańskiej jest Pomorski Związek Żeglarski, a głównym partnerem miasto Gdynia.

 

 

 

Tagi: parada, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924