TYP: a1

Zbuduj z nami łódź wikingów!

czwartek, 13 czerwca 2019
Informacja prasowa

Któż nie oglądał z zapartym tchem serialu THE VIKINGS, śledząc przygody skandynawskich wojowników i żeglarzy, z walecznym Ragnarem Lodbrokiem na czele? 


To dzięki tej produkcji wikingowie są teraz na fali popularności. Pojawiają się kolejne filmy, książki oraz gry dotyczące, a imprezy przyciągają coraz większe rzesze fascynatów tej epoki historycznej. 


Czy wiesz, że w Polsce od ponad 50. lat istnieje grupa ludzi odtwarzająca wikingów? To Flota Jarmeryka, której załoganci w tym roku budują nową łódź. Na jej pokładzie zamierzają „podbić” Skandynawię. Historia lubi być przewrotna, czyż nie?

 


By jednostka mogła powstać, potrzebują Twojego wsparcia. Dołącz do społeczności wspierającej nasz projekt. Zostań jednym z fundatorów nowej jednostki! https://zrzutka.pl/yc4nvk 
Flota Jarmeryka to jedna z najstarszych grup odtwórstwa historycznego na świecie. Została założona w połowie lat 60. przez studentów z Mazur. W 1968 roku Marek Jarmeryk Szabliński objął w niej dowództwo i dzierży je po dziś dzień. 
Naszą grupę tworzą ludzie pochodzący z całego świata, którzy chcą jak 1000 lat temu przeżywać prawdziwe przygody, czuć wiatr we włosach i żar lejący się z nieba. 
Każdego roku ruszamy na wyprawy, pokonując na wiosłach i żaglu setki kilometrów, płynąc polskimi rzekami czy wychodząc na Morze Bałtyckie. 


Film prezentujący historię naszej grupy:

 

FB: facebook.com/flotajarmeryka 


Z okazji 50. lecia istnienia postanowiliśmy zbudować nową łódź przystosowaną do wypraw pełnomorskich, a w kolejnych organizować rejsy między innymi do Norwegii. 
Posłuchaj, co ma do powiedzenia na ten temat Wojciech Żołądkowicz, Starszy Oficer Floty, aktor filmowy, teatralny i radiowy oraz lektor. Znany m.in jako odtwórca roli Olgierda w serialu „Korona królów” oraz prowadzący program pt. „Korona królów - Taka historia”. 


 

Facebook: facebook.com/watch/?v=824435611229078
Żegluj - walcz - odkrywaj Bądź wikingiem! 

 

Tawerna Skipperów ma patronat medialny nad inicjatywą. 

 

Tagi: Flota Jarmeryka, wikingowie, wyprawa
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861