TYP: a1

Zapraszamy na Port Pieśni Pracy

poniedziałek, 25 lipca 2022
Informacja prasowa

Sezon żeglarski w pełni, a to znaczy, że i my rozwijamy żagle i już w sierpniu tradycyjnie zapraszamy w dniach 19-21 sierpnia 2022 na Port Pieśni Pracy - festiwal szantowy w Tychach! Tawerna Skipperów jest patronem medialnym wydarzenia. 

Kolejna edycja odbędzie się tradycyjnie w Tychach, tradycyjnie nad znanym mieszkańcom Śląska Jeziorem Paprocańskim, ale nie tylko!

Podczas trzydniowego świętowania organizatorzy zapraszają także do innych lubianych lokalizacji: koncerty odbywać będą się na OW Paprocany - ul. Parkowa (piątek), na Placu Baczyńskiego i w Teatrze Małym w Tychach (sobota), a także na statku-placu zabaw na Paprocanach. Zapraszamy także do dobrze znanej z przeszłości lokalizacji nocnych koncertów - sceny w Browarze przy ul. Katowickiej.

Port Pieśni Pracy to także pokaz filmowy w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury, Kino FreeLove z plenerowym pokazem filmu „W sieci” (sobota).

W czasie festiwalu muzyka żeglarska rozbrzmiewać będzie w różnych częściach miasta, ale także na różnych jego poziomach - od podziemi klubu, gdzie odbędzie się sobotni koncert nocny, aż po pokład statku górującego nad Paprocanami, gdzie w niedzielę zaproszeni zostaną najmłodsi amatorzy piosenek żeglarskich.


Przed nami koncert kilkunastu wykonawców, w tym m.in. dobrze znanych na polskiej scenie Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej, Ryczących Dwudziestek, Banana Boat, North Cape, grupy Klang, celtyckich Sąsiadów i irlandzkiego do szpiku kości Carrantuohilla.

Tym razem będziemy także świętować wyjątkowe wydarzenie: Perły i Łotry przy okazji festiwalu obchodzić będą jubileusz 30-lecia swojego istnienia!

PROGRAM:
19 sierpnia, piątek
scena OW Paprocany
Muzyczne Wieczory nad Jeziorem:
19.00 spotkanie z Markiem Szurawskim
20.00 Marta Śliwa Śpiewająco

19 sierpnia, piątek
Pub pod Browarem
start 22.00
Węże z Poligonu, Gumowe Szekle, Znienacka Projekt, Orkiestra Samanta, Duet ABC, Happy Crew, Banana Boat

20 sierpnia, sobota
plac Baczyńskiego
start 14.00
Kapitan Thorn, North Cape, Znienacka Projekt, Gumowe Szekle

20 sierpnia, sobota
Teatr Mały Tychy
start: 17.00
Perły i Łotry, Trzecia Miłość, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sąsiedzi, Marek Szurawski, Banana Boat

21 sierpnia, niedziela
statek OW Paprocany
start 12.00
koncert dla dzieci: Klang

21 sierpnia, niedziela
Dzika Plaża Paprocany
start: 16.00
Mietek Folk, Trzecia Miłość, Kapitan Thorn, Klang, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Marek Szurawski, North Cape, Carrantuohill

Więcej informacji na stronie festiwalu na facebooku 

Tagi: Port Pieśni Pracy, szanty
TYP: a3
0 0
Komentarze