TYP: a1

Zaczęło się w Pucku

wtorek, 14 lipca 2020
Fot. Witold Tylec

W miniony weekend w Pucku, kolebce Polskiego Lotnictwa Morskiego odbył się festyn zorganizowany przez Stowarzyszenie Historyczne Morskiego Dywizjonu Lotniczego połączony z promocją albumu "Zaczęło się Ww Pucku" Polskie Lotnictwo Morskie 1920-2020.

Na wodach zatoki, z której w lipcu 1920 roku wzbił się w powietrze pierwszy hydroplan z biało- czerwoną szachownicą na skrzydłach, staneła replika wodnosamolotu Lublin R XIII, a na pobliskiej plaży stoiska, w których można było nabyć wydawnictwa dotyczące historii lotnictwa morskiego i uzyskać wpisy od autorów tych publikacji.

Tagi: lotnictwo morskie
TYP: a3

Zdjęcia użytkowników

Filmy użytkowników

0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933