TYP: a1

Z pokładu Ziutki na Majorce

wtorek, 3 kwietnia 2012
Ziutka Ogrodnikowa
Od niedzieli zawodnicy Kadry Narodowej 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar POL 11 (Pogoń Szczecin) oraz Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba POL 511 (UKŻ Horn Kraków) rozpoczęli zgrupowanie w s’Arenal na Majorce. Zakończymy zgrupowanie pierwszym startem w PŚ AOC, który jest jednocześnie pierwszą krajową kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 dla naszej klasy.

Pomału zaczynamy się rozkręcać. Czas treningowy głównie poświęcamy na trening techniczny startu oraz szybkość na starcie. Czekamy wszyscy na nowe komplety żagli, które musimy opływać przed regatami. Wtedy będziemy pracować nad szybkością na halsie. Zajęcia na wodzie kończymy wyścigami w grupie zawodników zagranicznych, trenujących także przed PŚ. Wczoraj razem z nami trenowała załoga żeńska z Austrii AUT 431, co dodatkowo urozmaiciło nasz trening. Warunki były bardzo podobne przez ostatnie dni – zakres wiatru mniej więcej od 3 – 12 węzłów, zmienny i płaska woda. Wyścigi wczorajsze pokazały, że potencjał w obu załogach jest duży. Szczególnie ucieszył ostatni wczorajszy dzień. Wyścigi kontrolne w całej grupie zawodników tej klasy trenującej już przed regatami pokazał, że Piotrek i Paweł potrafią dobrze pożeglować. Oba wyścigi wygrali w pięknym stylu przez cały czas powiększając dystans do następnych załóg. To najlepiej buduje motywację wszystkim.

Dziś z rana pojechali po nowe żagle.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 marca

Założono w Krakowie Młodzieżowy Klub Żeglarski "Szkwał", znany później jako organizator festiwali "Shanties".
poniedziałek, 17 marca 1980
W Walencji odbył się chrzest jachtu Allinghi Sui-100, zbudowanego do startu w Pucharze Ameyki.
sobota, 17 marca 2007
W Londynie urodził się sir Robin Knox-Johnston, jeden z największych współczesnych żeglarzy świata; w 1969 r. wygrał pierwsze okołoziemskie regaty The Golden Globe.
piątek, 17 marca 1939