TYP: a1

Z pokładu Ziutki na Majorce

wtorek, 3 kwietnia 2012
Ziutka Ogrodnikowa
Od niedzieli zawodnicy Kadry Narodowej 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar POL 11 (Pogoń Szczecin) oraz Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba POL 511 (UKŻ Horn Kraków) rozpoczęli zgrupowanie w s’Arenal na Majorce. Zakończymy zgrupowanie pierwszym startem w PŚ AOC, który jest jednocześnie pierwszą krajową kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012 dla naszej klasy.

Pomału zaczynamy się rozkręcać. Czas treningowy głównie poświęcamy na trening techniczny startu oraz szybkość na starcie. Czekamy wszyscy na nowe komplety żagli, które musimy opływać przed regatami. Wtedy będziemy pracować nad szybkością na halsie. Zajęcia na wodzie kończymy wyścigami w grupie zawodników zagranicznych, trenujących także przed PŚ. Wczoraj razem z nami trenowała załoga żeńska z Austrii AUT 431, co dodatkowo urozmaiciło nasz trening. Warunki były bardzo podobne przez ostatnie dni – zakres wiatru mniej więcej od 3 – 12 węzłów, zmienny i płaska woda. Wyścigi wczorajsze pokazały, że potencjał w obu załogach jest duży. Szczególnie ucieszył ostatni wczorajszy dzień. Wyścigi kontrolne w całej grupie zawodników tej klasy trenującej już przed regatami pokazał, że Piotrek i Paweł potrafią dobrze pożeglować. Oba wyścigi wygrali w pięknym stylu przez cały czas powiększając dystans do następnych załóg. To najlepiej buduje motywację wszystkim.

Dziś z rana pojechali po nowe żagle.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988