TYP: a1

XXXIII Regaty żeglarskie „Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2010 ”

czwartek, 23 września 2010
YACHT CLUB ANWILRegaty odbędą się na Jeziorze Włocławskim w okolicy Zatoki Zarzeczewo 2 października 2010 roku - sobota (termin rezerwowy - 3 października 2010 roku - niedziela). Otwarcie regat planowane jest 2 października o godzinie 10:00. Organizatorem imprezy jest YACHT CLUB ANWIL. Regatom patronuje Prezes Zarządu ANWILU S.A. Remigiusz Paszkiewicz.

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi żeglarstwa (ISAF 2009¸2012), Przepisami Pomiarowymi Jednokadłubowych Jachtów Kabinowych Formuła PZŻ 2009-2012, przepisami pomiarowymi związków i stowarzyszeń klas uczestniczących, Instrukcją żeglugi i Zawiadomieniem, wydanym przez organizatora.
Regaty zostaną rozegrane w klasach T – 1, T – 2, T – 3, MICRO, OMEGA SPORT i VENUS. Limit jachtów w poszczególnych klasach konieczny do uznania klasy ustala się na pięć jednostek. Organizator planuje w ramach regat rozegranie czterech wyścigów, w tym jeden wyścig według formuły wyrównawczej. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu. W wynikach ostatecznych nie będą klasyfikowani zawodnicy, którzy nie ukończyli żadnego wyścigu.

Zwycięzcy w poszczególnych klasach otrzymają puchary, medale, dyplomy i nagrody według Regulaminu Regat. Sternik bezwzględnie najszybszego jachtu we wszystkich wyścigach otrzyma Puchar Prezesa ANWILU S.A. oraz „Błękitną Wstęgę Zalewu Włocławskiego ZARZECZEWO 2010”. Sternik najszybszego jachtu wg formuły wyrównawczej otrzyma Memoriał Benedykta Michewicza.

W przeddzień regat, w piątek, odbędzie się Biesiada Żeglarska, którą umili zespół muzyczny, a w sobotę po wyścigach - podsumowujący regaty, wieczór Żeglarski przy piwie i muzyce.

Źródło: YACHT CLUB ANWIL
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891