TYP: a1

Wystartował Pantaenius Jacht Foto

środa, 21 grudnia 2016
Informacja prasowa

Wystartowała kolejna edycja Pantaenius Jacht Foto. Jest to już 6 odsłona ‘fotorywalizacji’. Konkurs otwarty jest dla każdego miłośnika fotografii żeglarskiej, więc czas przejrzeć albumy z minionego sezonu żeglarskiego i poszukać urokliwych ujęć żaglówek i motorówek.

Piotr Lisowski

Piotr Lisowski „Ostatnia wachta sezonu”

Zgłoszenia przesyłać można od 20 grudnia 2016 r. do końca stycznia 2017 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl. W lutym nad przesłanymi pracami obradować będzie jury, które wyłoni finałową 30-tkę zdjęć oraz przyzna nagrody główne i specjalne. Również publiczność, przyznając swoje głosy, będzie miała możliwość wyboru najlepszego żeglarskiego kadru, który otrzyma właśnie Nagrodę Publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas marcowych targów Wiatr i Woda w Warszawie.

 

Nie jest ważne czy zdjęcie zrobione zostało na Helu, w Chorwacji czy dalekiej Australii, podczas regat czy urlopu pod żaglami, liczy się to „coś”, co sprawi, że będzie ono wyjątkowe i wpadnie w oko. Dowodem na to jest zwycięzca ubiegłorocznej edycji, Piotr Lisowski, który zwycięski kadr uchwycił podczas wieczornego spaceru pod koniec listopada: „Na zdjęciu jest nasz lokalny, niewielki akwen w Radymnie. Łódki udało mi się uchwycić niemal w ostatnim momencie przed zabraniem ich na zimowanie, bo kilka dni później było tam już pusto.” powiedział laureat Nagrody Głównej 5 edycji konkursu Pantaenius Jacht Foto.

Paweł Uszacki

Paweł Uszacki „Czekając na rejs…”

Zapraszamy zarówno tych, którzy brali udział, w poprzednich latach, jak i osoby, dla których będzie to debiut. Warto, bo sponsorzy konkursu przygotowali dla autorów najlepszych prac świetnie nagrody. Do zwycięzcy konkursu powędruje nagroda główna, zegarek Nautica od dystrybutora marki, firmy Zibi S.A. Drugie miejsce premiowane będzie zestawem nagród od Delphia Foundation, wśród których m.in. torba na laptopa Henri Lloyd dla Delphia Yachts i pokrowiec na garnitur Code Zero dla Delphia Yachts. Uczestnik, którego praca zdobędzie trzecie miejsce otrzyma wiatromierz Vaavud od firmy Vaavud – iWiatromierz.pl. Nagrodą jest model 2.0 Sliepnir, który po podłączeniu do smartfona mierzy prędkość i kierunek wiatru. Jak co roku wyróżnione zostaną też prace w kategoriach specjalnych, a będzie to wyróżnienie za najlepsze zdjęcie motorowodne – kurs motorowodny od Akademii Jachtingu, wyróżnienie za najlepsze zdjęcie morskie – nagrodę ufundował Pomorski Związek Żeglarski i jest nią kamizelka pneumatyczna oraz wyróżnienie za najlepsze zdjęcie regatowe – nagrodą, którą jest zestaw wiatromierz Vaavud 1.0 Mjolnir od firmy Vaavud – iWiatromierz.pl oraz książka Billa Gladstone’a dla North U „Performance Racing: Tactics” od firmy North Sails.

 

Laureatów nagród wybierze nasze sprawdzone jury w składzie: kpt. Maciej Biechowski, założyciel szkoły żeglarstwa Akademia Jachtingu i redaktor naczelny magazynu Jachting, Krzysztof Olejnik, założyciel i redaktor naczelny magazynu „Wiatr”, żeglarz z zamiłowania, z zawodu – dziennikarz, Marta Bryk, koordynator projektu Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA oraz trzech zawodowych fotografów związanych z żeglarstwem – Robert Hajduk, Bartosz Modelski i Marek Wilczek.

 

Ale to nie koniec, bo głos oddamy także wszystkim śledzącym konkurs. Po zakończeniu etapu zgłaszania prac, niezależnie od wyboru jury, odbędzie się też głosowanie publiczności, która przyzna Nagrodę Publiczności. W tym roku jest to zestaw od Code Zero, w skład którego wchodzi torba na laptopa i pokrowiec na garnitur.

 

W prawdzie czasu jest trochę, ale może już w święta, między karpiem, spacerem a makowcem, warto poświęcić chwilę na powspominanie żeglarskich chwil i wysłać zgłoszenie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu Pantaenius Jacht Foto, www.jachtfoto.pl. Zapraszamy!

Tagi: konkurs, fotografia, Pantaenius Jacht Foto
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922