TYP: a1

Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna

piątek, 10 czerwca 2011
Michał Korneszczuk

Fot. K. Maczugowska


Już 9 lipca 2011 o godzinie 13.00 odbędzie się wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Jest to wyścig otwarty dla każdego sprzętu pływającego napędzanego wiatrem. Bieg ten organizowany jest już po raz drugi i jest on otwarty dla uczestników NordCUP i zlotu Baltic Sail. W zeszłym roku do walki o Puchar Neptuna stanęło na linii startu 88 załóg.


Zwycięzcą wyścigu zostanie najszybsza jednostka, która ukończy trasę Brzeźno – Sopot – Górki Zachodnie. Przewidziano również nagrody w dodatkowych podkategoriach. Są to:
  • Jachty do 8m
  • Jachty 8-11m
  • Jachty >11m
  • T1
  • T2
  • T3
  • Ż500
  • Windsurfing/Kitesurfing
  • Katamarany
Bursztynowy Puchar Neptuna zostanie wręczony na scenie głównej Baltic Sail na Targu Rybnym na Starym Mieście w Gdańsku o godzinie 19.00. Puchar jest trofeum przechodnim, a jego pierwszym zdobywcą została załoga gdyńskiego jachtu Swallow. Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna zaliczany jest do klasyfikacji generalnej klas T1, T2, T3, Żagle 500 oraz jachtów morskich uczestniczących w regatach NordCUP. Można się również zgłosić tylko do samego wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Zgłoszeń można dokonać w biurze regat NordCUP w Górkach Zachodnich lub w biurze zlotu Baltic Sail w marinie gdańskiej.

Zapraszamy wszystkich do spróbowania swoich sił Regaty Baltic Sail NordCUP wspierają: PGE Energia Odnawialna S.A., Miasto Gdańsk, Urząd Marszałkowski Województwa Pomostkiego, firma kosmetyczna Ziaja, Argo Card SA, zegarki Nautica, Brands Polska, Eljacht, żaglownie Ocean Sails, North Sails, Vector Sails, sklep żeglarski Sail-ho!.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982