TYP: a1

Wyjątkowi goście targów BOATEX

czwartek, 4 lutego 2016
Spełniają swoje żeglarskie marzenia, pokonują własne słabości. To właśnie można powiedzieć o wyjątkowych gościach tegorocznych targów BOATEX, którzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży i opowiedzą o przygotowaniach do rejsów, które stanowiły dla nich największe wyzwanie.Wśród gości specjalnych targów BOATEX pojawi się m.in. Janusz Tywoniuk – lekarz z Gostynia, który w lipcu 2015 r. ukończył swój rejs marzeń biegnący dookoła świata.

O swoich żeglarskich przygodach opowie także kapitan Witek Małecki to dwukrotny uczestnik regat Poloneza. W roku 2013 startował na jachcie typu Carter zajmując drugie miejsce w klasyfikacji przeliczeniowej KWR (samotnicy) oraz pierwsze miejsce w klasie Carter. W 2015 roku Witek Małecki wystartował na jachcie ProData (Mini 650) zajął drugie miejsce w grupie Open 2. Witek Małecki to także uczestnik Bitwy o Gotland, - najdłuższego na Bałtyku wyścigu samotnych żeglarzy.

Podczas targów BOATEX będzie można spotkać się także z grupy miłośników żeglarstwa, którzy na kilkunastu samodzielnie zbudowanych, pięciometrowych jachtach klasy setka chcą ścigać się trawersując Atlantyk na odcinku Portugalia - Karaiby.

Goście targów opowiedzą nie tylko o swoich przygodach podczas rejsów, ale przede wszystkim o tym jak wielką próbę dla umiejętności żeglarskich i psychiki stanowią rejsy na długich dystansach czy te w pojedynkę. Słuchacze z pewnością też usłyszą jak wielką pokorą trzeba się wykazać przy tak ekstremalnych rejsach.

Targi BOATEX odbędą się w dniach 12-14 lutego 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle odbywać się będą największe w Europie Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Tragi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Więcej informacji o targach BOATEX na stronie: www.boatex.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924