TYP: a1

Wyjątkowi goście targów BOATEX

czwartek, 4 lutego 2016
Spełniają swoje żeglarskie marzenia, pokonują własne słabości. To właśnie można powiedzieć o wyjątkowych gościach tegorocznych targów BOATEX, którzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży i opowiedzą o przygotowaniach do rejsów, które stanowiły dla nich największe wyzwanie.Wśród gości specjalnych targów BOATEX pojawi się m.in. Janusz Tywoniuk – lekarz z Gostynia, który w lipcu 2015 r. ukończył swój rejs marzeń biegnący dookoła świata.

O swoich żeglarskich przygodach opowie także kapitan Witek Małecki to dwukrotny uczestnik regat Poloneza. W roku 2013 startował na jachcie typu Carter zajmując drugie miejsce w klasyfikacji przeliczeniowej KWR (samotnicy) oraz pierwsze miejsce w klasie Carter. W 2015 roku Witek Małecki wystartował na jachcie ProData (Mini 650) zajął drugie miejsce w grupie Open 2. Witek Małecki to także uczestnik Bitwy o Gotland, - najdłuższego na Bałtyku wyścigu samotnych żeglarzy.

Podczas targów BOATEX będzie można spotkać się także z grupy miłośników żeglarstwa, którzy na kilkunastu samodzielnie zbudowanych, pięciometrowych jachtach klasy setka chcą ścigać się trawersując Atlantyk na odcinku Portugalia - Karaiby.

Goście targów opowiedzą nie tylko o swoich przygodach podczas rejsów, ale przede wszystkim o tym jak wielką próbę dla umiejętności żeglarskich i psychiki stanowią rejsy na długich dystansach czy te w pojedynkę. Słuchacze z pewnością też usłyszą jak wielką pokorą trzeba się wykazać przy tak ekstremalnych rejsach.

Targi BOATEX odbędą się w dniach 12-14 lutego 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle odbywać się będą największe w Europie Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Tragi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Więcej informacji o targach BOATEX na stronie: www.boatex.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898