TYP: a1

Wyjątkowi goście targów BOATEX

czwartek, 4 lutego 2016
Spełniają swoje żeglarskie marzenia, pokonują własne słabości. To właśnie można powiedzieć o wyjątkowych gościach tegorocznych targów BOATEX, którzy podzielą się swoimi wrażeniami z podróży i opowiedzą o przygotowaniach do rejsów, które stanowiły dla nich największe wyzwanie.Wśród gości specjalnych targów BOATEX pojawi się m.in. Janusz Tywoniuk – lekarz z Gostynia, który w lipcu 2015 r. ukończył swój rejs marzeń biegnący dookoła świata.

O swoich żeglarskich przygodach opowie także kapitan Witek Małecki to dwukrotny uczestnik regat Poloneza. W roku 2013 startował na jachcie typu Carter zajmując drugie miejsce w klasyfikacji przeliczeniowej KWR (samotnicy) oraz pierwsze miejsce w klasie Carter. W 2015 roku Witek Małecki wystartował na jachcie ProData (Mini 650) zajął drugie miejsce w grupie Open 2. Witek Małecki to także uczestnik Bitwy o Gotland, - najdłuższego na Bałtyku wyścigu samotnych żeglarzy.

Podczas targów BOATEX będzie można spotkać się także z grupy miłośników żeglarstwa, którzy na kilkunastu samodzielnie zbudowanych, pięciometrowych jachtach klasy setka chcą ścigać się trawersując Atlantyk na odcinku Portugalia - Karaiby.

Goście targów opowiedzą nie tylko o swoich przygodach podczas rejsów, ale przede wszystkim o tym jak wielką próbę dla umiejętności żeglarskich i psychiki stanowią rejsy na długich dystansach czy te w pojedynkę. Słuchacze z pewnością też usłyszą jak wielką pokorą trzeba się wykazać przy tak ekstremalnych rejsach.

Targi BOATEX odbędą się w dniach 12-14 lutego 2016 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Równolegle odbywać się będą największe w Europie Targi Wędkarskie RYBOMANIA, Tragi Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Więcej informacji o targach BOATEX na stronie: www.boatex.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942