TYP: a1

Wybieramy “6 Cudów Bałtyku"

środa, 11 lipca 2012
Weronika Morys

Zamek Krzyżacki w Malborku
Konkurs “6 Baltic Sea Wonders” (“6 Cudów Bałtyku”) został ogłoszony dzięki grupie 25 organizacji turystycznych, władz samorządowych, ośrodków akademickich i instytucji zajmujących się promocją przedsiębiorczości, działających w ramach projektu Agora 2.0. Liderem jest Instytut Geografii Uniwersytetu w Greifswaldzie w Niemczech. Celem konkursu jest promocja walorów regionu Morza Bałtyckiego.


Głosowanie konkursowe podzielono na trzy etapy. W pierwszym, który zakończył się 30 maja, spośród 65 kandydatów wyłoniono 33 z największą liczbą głosów. Z 12 kandydatów z Polski do drugiej rundy przeszło 9: Zamek Krzyżacki w Malborku, Puszcza Białowieska, Starówka w Toruniu, Gdańsk - Miasto Pamięci i Wolności, Festiwal Wikingów na Wolinie - rekonstrukcja historyczna, Kanał Elbląsko-Ostródzki, Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, ruchome wydmy i Słowiński Park Narodowy, historyczne centrum Krakowa. Do końca lipca trwać będzie runda półfinałowa. Do finału zostanie zakwalifikowanych 16 obiektów i miejsc, które uzyskają najwięcej głosów. Finał potrwa od od sierpnia do września i wyłoni 6 cudów Bałtyku.

W Konkursie bierze udział 10 państw: Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Szwecja, Niemcy, Polska, Dania i Białoruś. Nominowane są nie tylko atrakcje turystyczne położone na wybrzeżach poszczególnych państw, ale znajdujące się na całym ich terytorium.

Głosować na cuda Bałtyku można za pośrednictwem strony: www.6-bsr-wonders.net.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982