TYP: a1

Wrocław tuż tuż

sobota, 5 lutego 2011
Joanna Tomczak
Festiwal Szanty we Wrocławiu nadchodzi wielkimi krokami. Już za niecałe dwa tygodnie spotkamy się w nadodrzańskim grodzie, żeby wspólnie delektować się dźwiękami szant, piosenek żeglarskich i muzyki folkowej w wykonaniu gwiazd naszej sceny. O tym, kto wystąpi pisaliśmy już tutaj, a wszystkie potrzebne informacje znaleźć można przede wszystkim na stronie festiwalu.

Dzisiaj prezentujemy zapowiedź imprezy, która przywołuje wspomnienia poprzednich edycji i rozpala ochotę na tę nadchodzącą. A zresztą, zobaczcie sami:


Wrocław
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 July

Zmarł Witold Bublewski, harcmistrz, wybitny działacz Ligi Morskiej i Rzecznej, nestor polskiego żeglarstwa harcerskiego, zasłużony dla morskich spraw Polski.
sobota, 21 lipca 2007
Na s/y "Nord III" w samotny rejs z zamiarem dotarcia do Japonii wyruszył z San Francisco Andrzej Urbańczyk; było to pierwsze polskie przejście północnego Atlantyku.
czwartek, 21 lipca 1977
Do Nowego Jorku na "Gipsy Moth" wpływa Francis Chichester, zajmując pierwsze miejsce w pierwszych regatach OSTAR.
czwartek, 21 lipca 1960
Został założony pierwszy w Gdańsku polski klub żeglarski pod nazwą Pierwszy Polski Klub Jachtowy; później w 1932 r. klub ten połączył się z Polskim Klubem (niesportowym, a zrzeszającym gdańskich Polaków) i przybrał nazwę Polski Klub Morski.
piątek, 21 lipca 1922
Podniesienie bandery na barku "Lwów".
środa, 21 lipca 1920