TYP: a1

Wojskowe Kino Plenerowe - - Piknik Wojskowy w Juracie

piątek, 6 sierpnia 2021
Informacja prasowa

W sobotę, 7 sierpnia, w Ośrodku Wypoczynkowym AMW Rewita Delfin w Juracie, odbędzie się Wojskowe Kino Plenerowe, połączone z piknikiem „Zostań Żołnierzem RP”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. 

 

W programie m.in. pokazy sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 3. Flotylli Okrętów, m. in.: 43. Batalionu Saperów FOW, Dywizjonu Okrętów Wsparcia, Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego MW i Komendy Portu Wojennego Gdynia. Pojawią się też atrakcje dla sympatyków Wojsk Lądowych m. in. samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD z 16. Dywizji Zmechanizowanej oraz wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych PPK SPIKE z 7. Brygady Obrony Wybrzeża. 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej, organizator akcji, zachęca do udziału, zwłaszcza tych, którzy zastanawiają się nad wyborem drogi zawodowej. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu i okazja, by zgłębić wiedzę na temat wojska i porozmawiać z żołnierzami o służbie wojskowej.

 

Na pikniku będzie funkcjonował punkt szczepień przeciw COVID-19, w których będzie można się zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson.

 

W programie przewidziano również koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej oraz występy artystyczne Zespołu Wokalnego Klubu MW Riwiera. Nie zabraknie żołnierskiego poczęstunku, czyli wojskowej grochówki. Będzie można także podzielić się darem życia, oddając krew w mobilnym punkcie poboru krwi. 

 

W kinie pod chmurką o godzinie 20:05 rozpocznie się projekcja filmu „Miasto 44”, w reżyserii Jana Komasy.

 

 

Tagi: Marynarka Wojenna, kino
TYP: a3
0 0
Komentarze