TYP: a1

Wodowanie statków "Syn Antares" i PSV w Gdańsku

czwartek, 13 grudnia 2012
W ciągu najbliższych dni w Gdańsku odbędą się dwa widowiskowe wodowania. W sobotę, 15 grudnia w stoczni Remontowa Shipbuilding zostanie spuszczony na wodę statek typu PSV (zaopatrzeniowiec offshore). W następnym tygodniu, 15 grudnia w Stoczni Gdańsk odbędzie się wodowanie gazowca "Syn Antares", który na skutek problemów, jakie przeżywał jego armator, spędził w tym miejscu kilka lat.

Wszyscy zainteresowani wodowaniem statku PSV powinni 15 grudnia o 10:00 znaleźć się na terenie stoczni Remontowa Shipbuilding. Do stoczni można będzie wchodzić przez bramę od ul. Swojskiej oraz oraz od Marynarki Polskiej już od godziny 9:30.

Z kolei żeby wziąć udział w drugim wodowaniu należy wejść na teren Stoczni Gdańsk bramą nr 3, na wysokości przystanku SKM-Gdańsk Stocznia na 30 minut przed uroczystością. Wodowanie odbędzie się o godzinie 12:00.

Źródło: www.trojmiasto.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973