Wodny Festiwal w Janikowie - złoto dla Polaka

poniedziałek, 18 czerwca 2012
Informacja prasowa
W rozgrywanych w Janikowie Motorowodnych Mistrzostwach Świata klasy F 500 oraz w Mistrzostwach Europy klasy F 125 i F 350 reprezentujący klub PKM LOK, Henryk Synoracki wywalczył dla Polski złoty medal! Nasz reprezentant uzyskał łącznie 1200 punktów.

„Srebro” zawisło na piersi znakomicie spisującego się Włocha Alexa Zilioli , który gromadząc łącznie 825 pkt. Trzecie miejsce i brązowy medal również dla Włocha Massimo Rosiego (752 pkt.). Pozostali reprezentanci Polski zajmowali następujące miejsca:
5. Marcin Zieliński (LOK Szczecin, 619 pkt.)
7. Sebastian Kęciński (KSMIM Trzcianka, 391 pkt.)
11. Michał Kożycki (LOK Szczecin, 92 pkt.)

W klasie F-350 Polacy nie startowali, a zawody wygrała Tunde Bedi-Filavolini (1100 pkt.). Drugie miejsce zdobył Michał Kosut (1000 pkt.). Na trzecim miejscu uplasował się Frank Pfennig (694 pkt.).

W klasie F-500 nasz reprezentant Tadeusz Haręza z Team Hareza, zdobył 750 pkt. co pozwoliło mu zająć trzecie miejsce. Przed nim kolejno uplasowali się Attila Havas (925 pkt.) oraz Marian Jung (800 pkt.). Drugi z Polaków był 13. Jednego z trzech odbytych biegów w tej klasie nie ukończył, a w pozostałych dwóch zgromadził 52 pkt.

W Janikowie dodatkowo odbyła się I eliminacja Mistrzostw Polski w klasie t-400/ GT 30. Zawody te wygrał Marcin Mucha z Posnani. Wygrał on wszystkie trzy eliminacje, zgromadził 1200 pkt. Drugi z dorobkiem 695 pkt. był Marcin Szymczyk z klubu Baszta Żnin, a trzeci Jacek Kolpaczyński z SKMWIN Ślizg, który zdobył 563 pkt.