TYP: a1

Wodna Fiesta

czwartek, 16 czerwca 2016
Informacja prasowa
Wodna Fiesta to mnóstwo rozrywki – nad, pod i na wodzie – dla dzieci, młodzieży, całych rodzin i seniorów. To najlepsza okazja, by zakochać się w żeglarstwie, kajakach, rowerach wodnych czy nurkowaniu. Podczas dwudniowej imprezy (18- 19 czerwca) odbędą się pokazy, parady i wyścigi łodzi, wystawy, koncerty, projekcje filmów wodnych. Chętni wezmą udział w warsztatach, wodnych chrzcinach, spotkaniach z mistrzami. Będzie też okazja, by zwiedzić obiekty związane z wodą, wybrać się na wycieczkę statkiem, a nawet przetestować wodniacki sprzęt.Impreza jest kontynuacją "przywracania" Gdańska wodzie. - To znakomita okazja do ponownego zakochania się w naszym mieście tym razem od strony wody - mówi Anna Zbierska, zastępca dyrektora Wydziały Promocji, Informacji i Komunikacji Społecznej w gdańskim magistracie. - Zachęcam gdańszczan, gości metropolii i nie tylko do udziału w I Wodnej Fieście, która z pewnością będzie świetnym, aktywnym wypełnieniem czasu podczas nadchodzącego weekendu - dodaje.

Jak zapowiadają organizatorzy impreza adresowana jest do wszystkich bez względu na wiek, płeć, sprawność - impreza jest po prostu dla wszystkich chcących spędzić czas nad wodą ! Wodna Fiesta odbędzie się w Gdańsku i w miejscach związanych z wodą na terenie Pomorza w najbliższy weekend 18-19 czerwca. Większość atrakcji dostępna będzie bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę.

- Często zapominamy, że woda jest ważnym elementem krajobrazu Gdańska czy Pomorza. Dzięki Wodnej Fieście chcemy przypomnieć o niej mieszkańcom Gdańska – mówi organizator Artur Łodygowski z Agencji Point PR . - Chcemy, przywrócić rzekę, jeziora i morze mieszkańcom. Przypomnieć gdańszczanom o ich korzeniach, a jednocześnie pokazać, że o wodę należy dbać. Dlatego będziemy bawić się, ale i edukować – podkreśla Łodygowski.

Centralnym miejscem obchodów WODNEJ FIESTY 2016 będzie Marina Żabi Kruk. W tym miejscu w sobotę 18 czerwca w godz. 10.00-18.00 odbywać się będzie impreza dla mieszkańców Gdańska i turystów. W programie znajdują się m.in. bezpłatne rejsy, start programu „Aktywuj się na kajaku w Gdańsku, pokazy ratownictwa wodnego, zwiedzanie kajakiem Gdańska w towarzystwie przewodnika, animacje na wodzie, bezpłatne warsztaty, wydarzenia kulturalne i sportowe oraz ekologiczne.

- Będziemy zachęcać gdańszczan oraz turystów do korzystania z nowych możliwości nie tylko wypoczynku na wodzie, ale również zwiedzania naszego miasta z mniej znanej, aczkolwiek niezwykle ciekawej perspektywy. Włączamy się w ciekawe inicjatywy, tj. Wodna Fiesta, która będzie pokazywała nieznane dotąd sposoby aktywnego stylu życia, szeroko związanego z wodą – zachęca Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR w Gdańsku.

Na terenie mariny akcje prowadzić będą także Fundacja Gdańska oraz Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Na stoiskach Fundacji na najmłodszych uczestników Wodnej Fiesty czekać będą atrakcje odbywające się w ramach Programu Edukacji Morskiej. Starsi będą mogli wziąć udział w konkursach, w których nagrodą będą zaproszenia na rejsy żaglowcami Baltic Sail 2016. Odbywający się w dniach 30 czerwca – 3 lipca zlot Baltic Sail Gdańsk to największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska. Gościem honorowym i komandorem zlotu od 2009 roku jest Mistrz Olimpijski Mateusz Kusznierewicz. Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku pokaże jak zadbać o czyste wody i środowisko, chętni będą mogli wziąć udział w sprzątaniu Motławy, a za zebrane śmieci otrzymają „Order Czyste Miasto Gdańsk. Na najmłodszych czekać będzie bezpłatna wata cukrowa za każde szklane opakowanie. Na stoisku ekologicznym prowadzone będą warsztaty komiksowe, powstanie śmieciowa kolorowanka o segregacji szkła oraz konkursy z nagrodami dla każdego dziecka.

Cały weekend (18-19 czerwca) w Górkach Zachodnich na terenie Hotelu Galion będą czekały bezpłatne rowery, kajaki, boisko plażowe oraz kije do Nordic Walking. Trójmiejscy urzędnicy będą walczyć w Turnieju siatkówki plażowej o Puchar Miasta Gdańska. Turniej odbędzie się 18 czerwca w godz. 10.00-18.00 na Stadionie Letnim w Gdańsku Brzeźnie. Atrakcje kibicom i zawodnikom zapewni firma Trefl SA.

To nie wszystko. W dniach 18-19 czerwca na chętnych czeka też 12 obiektów Pętli Żuławskiej, gdzie można będzie wypożyczyć rower za symboliczne 1 zł, by zwiedzić okolicę. Na zakończenie wycieczek będzie można upiec kiełbaski na przygotowanych grillach. W Wodnej Fieście udział brać będą porty i przystanie Pętli Żuławskiej: Przystań Żeglarska Błotnik, Przystań Rybina, Przystań Żeglarska Osłonka, Port jachtowy Kąty Rybackie, Port jachtowy Krynica Morska, Port jachtowy Tolkmicko, Przystań żeglarska Stara Pasłęka, Przystań żeglarska Braniewo, Port jachtowy Elbląg, Przystań żeglarska „Park Północny” Malbork, Nabrzeże Zamkowe Malbork, Przystań żeglarska Biała Góra. Pełen opis atrakcji znajduje się na stronie: www.wodnafiesta.pl

Partnerem głównym akcji jest Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku i Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Czyste Miasto Gdańsk. Organizatorami wydarzeń Fundacja Gdańska, Program Edukacji Morskiej, Pętla Żuławska, Hotel Galion, PGE Stadion Letni, Stowarzyszenie Trefl Pomorze, Lotos Trefl Gdańsk. Wodna Fiesta odbędzie się pod patronatem honorowym Polskiego Związku Żeglarskiego, Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, Narodowego Centrum Żeglarstwa, Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Gdańskiej Organizacji Turystycznej, Gdynia Sport, Dziennika Bałtyckiego i Radia Gdańsk.

Tagi: Wodna Fiesta, Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 February

Sejm przyjął ustawę o przekopie Mierzei Wiślanej
piątek, 24 lutego 2017
Rozpoczął się w Krakowie kolejny XIX festiwal Shanties pod hasłem "Ruszajmy w rejs". Grand Prix festiwalu otrzymały odnowione "Stare Dzwony".
czwartek, 24 lutego 2000
Na rafie koralowej u wybrzeży Kuby stracony został s/y "Asterias", jacht Śląskiego Yacht Clubu.
sobota, 24 lutego 1990
Wodowanie żaglowca "Pommern", obecnie statek muzeum w alandzkim Marienhamn.
wtorek, 24 lutego 1903