TYP: a1

Wild Oats XI pierwszy na mecie Sydney - Hobart

piątek, 28 grudnia 2018
Z mediów

W tegorocznych regatach Sydney-Hobart jako pierwsza na macie pojawiła się załoga  „Wild Oats XI”. To dziewiąte w historii zwycięstwo australijskiej jednostki, która tym razem przepłynęła trasę w jedną dobę, 19 godzin i 7 minut.

„Wild Oats XI” ze skipperem Markiem Richardsem odbił sobie zeszłoroczne niepowodzenie (w wyniku protestu złożonego przez jacht „Comanche” „Wild Oats” został ukarany doliczeniem godziny, tym samym pozbawiony zwycięstwa i rekordu trasy), choć rekordu trasy nie podbił. Za to pobił inny, bo żadna inna jednostka w regatach nie wygrywała tyle razy.

Na drugim miejscu regaty ukończył jacht "Black Jack", trzeci był  "Comanche".

W regatach Sydney-Hobart miał startować w tym roku jacht„Kosatka Monster Project” pod polską banderą, ze skiperem Zbigniewem Gutkowski. Jednak z powodu uchybień ze strony właściciela dotyczących ubezpieczenia jacht nie został dopuszczony do udziału w wyścigu.

Tagi: regaty, Sydney-Hobart
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 April

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth przekracza s/y "Otago" pod Kpt. Zdzisławem Pieńkawą.
środa, 24 kwietnia 1974
"Nord III" z Andrzejem Urbańczykiem na pokladzie wyruszył z Jokohamy w rejs powrotny do San Francisco; czas przejścia trasy równy około 50 godzin odnotowano w księdze rekordów Guinnessa.
poniedziałek, 24 kwietnia 1978
Po dwóch latach starań podniesiono z dna morskiego okręt "Vasa"; dzisiaj statek jest atrakcją morską Sztokholmu, pełniąc rolę statku-muzeum.
poniedziałek, 24 kwietnia 1961
Joshua Slocum z Bostonu wypłynął samotnie na s/y "Spray" w okołoziemski rejs; było to pierwsze okrążenie Ziemi w samotnej żegludze (rejs zakończył się po trzech latach 27.06.1898 r.).
środa, 24 kwietnia 1895