TYP: a1

Warszawa stolicą żeglarstwa - Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła

piątek, 14 czerwca 2019
Informacja prasowa

Już za tydzień odbędzie się druga edycja Regat o Puchar Dzielnicy Wisła. Wyjątkowej imprezy przywracającej tradycję żeglowania po Wiśle. Regaty w roku 2019 to zmagania mistrzów, ale też 5 otwartych klas żeglarskich: Omega Sport, Standard i Retro, DZ’ta i Open. Do startu zaproszeni są wszyscy, którzy wiedzą skąd wieje wiatr.

Żeglarstwo na Wiśle było u szczytu swojej popularności w 20-leciu międzywojennym, obecnie coraz więcej żeglarzy próbuje swoich sił na rzece, bo to najbliższy akwen ich domu. Mamy wspaniałą rzekę, płynącą przez miasto i warto ją wykorzystać! – mówi Kasper Orkisz z Premium Yachting – pomysłodawca i realizator regat. Dla wielu startujących regaty o Puchar Dzielnicy Wisła to pierwszy kontakt z płynącym akwenem, ale wiemy już, że nie ostatni… - podsumowuje Kasper Orkisz.

Weekend 22 i 23 czerwca Wisła i Bulwar Jana Karskiego będzie obfitował w żeglarskie atrakcje. Zapraszamy w sobotę i niedzielę nie tylko do kibicowania zawodnikom na wodzie, ale też do miasteczka żeglarsko – wioślarskiego, które powstanie na Bulwarach. Będzie można zobaczyć na żywo różne konstrukcje wiślanych łódek, poznać postawy żeglarstwa, zobaczyć stołeczną ofertę wodniacką oraz popłynąć w bezpłatny rejs! Zmaganie na wodzie komentował będzie Kuba Zborowski – doświadczony dziennikarz sportowy. Wieczorem 22 czerwca zapraszamy wszystkich do udziału w Wiankach nad Wisłą.

Sobota to wyjątkowa okazja do zobaczenia Mistrzów żeglarstwa! Na starcie Piotr Kula, Szymon Kuczyński, Zbyszek Gutkowski, Piotr Cichowski i wielu innych, którzy na co dzień startują w zupełnie różnych klasach żeglarskich tym razem usiądą do steru kultowej Omegi.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Tagi: regaty, Wisła
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786