TYP: a1

Volvo Gdynia Sailing Days - Moc sobotnich atrakcji

piątek, 6 lipca 2012
Informacja prasowa

www.gdyniasailingdays.org
Trzy regaty, czworo olimpijczyków na igrzyska w Londynie oraz festyn rekreacyjno-sportowy z nagrodami to najważniejsze wydarzenia sobotniego, przedostatniego dnia Volvo Gdynia Sailing Days. Zapraszamy na miejską plażę od godziny 11.00. Oczywiście dostęp do tych wszystkich atrakcji jest całkowicie bezpłatny.


Głównym rozgrywającym w piątek był wiatr. Było go na tyle mało, że reprezentanci pięciu państw, którzy rywalizują w Mistrzostwach Półkuli Wschodniej w olimpijskiej klasie Star, zdołali wyjść jedynie na wodę, ale wyścigu rozegrać już im się nie udało. Tym samym w klasyfikacji dokonała się tylko jedna korekta. Uwzględniono protest Lorenza Zimmermanna i Matthiasa Millera (Szwajcaria) na Alekseya Zhivotovskiya i Lva Shnyra (Rosja). - Na dolną boję wpłynęło niemal równocześnie pięć łódek, dla wszystkich nie mogło wystarczyć miejsca - tłumaczy Marek Gałkiewicz, członek komisji sędziowskiej.

Rosjanie zostali zdyskwalifikowani w biegu numer sześć, który wygrali i tym samym w klasyfikacji generalnej spadli z czwartego na siódme miejsce. Szwajcarzy zaś zyskali punkt do najgroźniejszy konkurentów do pozycji wiceliderów, ale starty do prowadzących Maciej Grabowskiego i Arkadiusza Ornowskiego nie zmniejszyli.

Najlepsi w mistrzostwa Półkuli Wschodniej w klasie Star po sześciu wyścigach:
1. Maciej Grabowski/Arkadiusz Ornowski (Stal Gdynia) 7 punktów
2. Lorenz Zimmermann/Matthias Miller (Szwajcaria) 12
3. Denis Khashina/Dmitryj Mechetin (Ukraina) 13
4. Tomasz Holc/Dariusz Urbanowicz (YKP Warszawa) 21
5. Barbara Beigel Vosbury/Guy Avellon (USA) 22
6. Pavlo Bondar/Konstantin Maltsev (Ukraina) 29

W sobotę Stary mają zejść na wodę o godzinie 11.00, aby rozegrać dwa ostatnie wyścigi. O tej samej porze wyznaczono drugą... inaugurację w Pucharze Trenerów w klasie Optimist. To najliczniej obsadzone regaty w ramach trzynastej edycji Volvo Gdynia Sailing Days. - Zgłosiło się 240 zawodniczek i zawodników. Niestety, w piątek wiatr był za słaby, aby rozpocząć rywalizację. Codziennie planowaliśmy rozegranie po trzech wyścigów - wyjaśnia Sebastian Wójcikowski, dyrektor YKP Gdynia.

Jednak najmłodsi adepci zbytnio nie martwili się tym, że nie zeszli na wodę. YKP poprawił im humory powitalnym poczęstunkiem, a także upominkami dla każdego uczestnika pucharowych regat.

Z trzydniowych regat, które wieńczą Volvo Gdynia Sailing Days, udało się w piątek rozpocząć jedynie mistrzostwa Polski w match racingu. W eliminacjach siedmiu sterników ma rywalizować ze sobą systemem mecz i rewanż. Czterech najlepszych wywalczy awans do półfinałów. W najciekawszym pojedynku pierwszego dnia, w którym zmierzyli się najwyżej klasyfikowani zawodnicy, Przemysław Tarnacki pokonał Marka Stańczyka. Jutro rywalizacja w Basenie Prezydenckim kontynuowana będzie od godziny 10.00.

Sobota będzie stała pod znakiem atrakcji nie tylko na wodzie. Poza wspomnianymi regatami odbywać się będzie festyn sportowo-rekreacyjny, który na miejskiej plaży przygotuje Volvo. Poza konkursami z nagrodami będzie można zaliczyć przejażdżki na jachtach i motorówkach. Wszystko to bezpłatnie. Ponadto do dyspozycji ma być część żeglarskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Londynie. Przyjazd do Gdyni zapowiedzieli: kandydat do medalu w klasie RS:X Przemysław Miarczyński, żeńska załoga w klasie 470 - Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar oraz Anna Weinzieher, która reprezentować będzie Polskę w Laserze Radialu. Natomiast około 17.00 planowany jest wyścig VIP.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580