TYP: a1

Velux 5 Oceans - Gutek zmniejsza dystans do lidera

środa, 9 lutego 2011
Weronika Morys
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Ainhoa Sanchez/w-w-i.com
Polski skipper Zbigniew Gutkowski odrabia straty po zderzeniu z drzewem, które miało miejsce podczas pierwszej nocy trzeciego etapu okołoziemskich regat Velux 5 Oceans. Polak spadł po tym wydarzeniu na ostatnie, czwarte miejsce. Obecnie znajduje się na 2. pozycji w odległości niecałych 30 Mm od prowadzącego stawkę Brada Van Liew.


Gutek na swojej łódce “Operon Racing” płynie niemal takim samym kursem, jak Brad Van Liew na jachcie “Le Pingouin” i Derek Hatfield na “Active House”. Cała fota znajduje się w niewielkich odległościach od siebie, co dodaje emocji wyścigowi i sprawia, że lider może zmienić się w każdej chwili. Uczestnicy regat cieszą się dobrymi warunkami pogodowymi. Znajdują się w obrębie niżu, w którym siła wiatru dochodzi do 30 węzłów. Jeśli skipperom uda się wykorzystać warunki pogodowe, będą w szybkim tempie zmierzać w kierunku Przylądka Horn.

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 April

Odbył się chrzest jachtu "Politechnika Śląska", którą później zmieniono na "Asterias"; powstał staraniem śląskich studentów kierowanych przez Andrzeja Kurzeję.
sobota, 12 kwietnia 1975
Z Gibraltaru na jachcie "Tethys" startuje w rejs przez Atlantyk Krzysztof Grabowski.
niedziela, 12 kwietnia 1959