TYP: a1

Velux 5 Oceans - Gutek bliżej lidera

czwartek, 4 listopada 2010
Weronika Morys
Velux 5 Oceans
Zbigniewa Gutkowski nadrobił wczoraj kilkanaście mil do płynącego na pierwszej pozycji Brada Van Liew. Gutkowi udało się w końcu naprawić autopilota, więc rejs powinien przebiegać już bez przeszkód technicznych.Christophe Bullens, który wyruszył z tygodniowym opóźnieniem względem innych zawodników, znów zmaga się z przeciwnościami. Belg borykał się z brakami zasilania, wyciekiem paliwa ii dostającą się do środka wodą morską. Kiedy już skipperowi udało się naprawić awarie, w wyniku szkwału stracił główny żagiel. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, że Bullens znajdował się wtedy w pobliżu Wysp Kanaryjskich. Teraz czeka na naprawę żagla w Las Palmas i nie traci nadziei na ukończenie regat. Jak twierdzi, prawdziwy wyścig zacznie się dopiero po opuszczeniu Cape Town.

Więcej informacji na temat wyścigu oraz pozostałych zawodników na stronie www.velux5oceans.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967