TYP: a1

Velux 5 Oceans - Christophe Bullens piąty na mecie

wtorek, 7 grudnia 2010
Weronika Morys
onEdition


Po 49 dniach, 22 godzinach i 55 minutach belgijski żeglarz Christophe Bullens na jachcie Five Oceans of Smiles dotarł do mety pierwszego etapu okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Teraz czekają go przygotowania do kolejnego etapu, który rozpocznie się 12 grudnia.

Mimo wielu przeciwności Belgowi udało się ukończyć rejs. Opóźniony start, liczne awarie, choroba, uszkodzenie jachtu w sztormie, a nawet zderzenie z wielorybem - nic nie mogło go powstrzymać. Jego determinacja w dążeniu do celu sprawiły, że zyskał ogromny szacunek kibiców na całym świecie. Belgijska ekipa składa się wyłącznie z wolontariuszy. Cały projekt ma na celu zaangażowanie w żeglarstwo dzieci, szczególnie tych znajdujących się pod opieką fundacji charytatywnej Smiles i będącymi nosicielami wirusa HIV.

onEdition

Five Oceans of Smiles. Fot. Ainhoa Sanchez/w-w-i.com

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com


Powiązane:
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942