TYP: a1

Velux 5 Oceans - Christophe Bullens piąty na mecie

wtorek, 7 grudnia 2010
Weronika Morys
onEdition


Po 49 dniach, 22 godzinach i 55 minutach belgijski żeglarz Christophe Bullens na jachcie Five Oceans of Smiles dotarł do mety pierwszego etapu okołoziemskich regat samotników Velux 5 Oceans. Teraz czekają go przygotowania do kolejnego etapu, który rozpocznie się 12 grudnia.

Mimo wielu przeciwności Belgowi udało się ukończyć rejs. Opóźniony start, liczne awarie, choroba, uszkodzenie jachtu w sztormie, a nawet zderzenie z wielorybem - nic nie mogło go powstrzymać. Jego determinacja w dążeniu do celu sprawiły, że zyskał ogromny szacunek kibiców na całym świecie. Belgijska ekipa składa się wyłącznie z wolontariuszy. Cały projekt ma na celu zaangażowanie w żeglarstwo dzieci, szczególnie tych znajdujących się pod opieką fundacji charytatywnej Smiles i będącymi nosicielami wirusa HIV.

onEdition

Five Oceans of Smiles. Fot. Ainhoa Sanchez/w-w-i.com

Więcej informacji na stronie: www.velux5oceans.com


Powiązane:
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973