TYP: a1

Uroczyste podsumowanie roku Polskiego Związku Żeglarskiego

poniedziałek, 3 grudnia 2012
Informacja prasowa

Zosia i Przemek. Fot. PKOl
8 grudnia 2012 w warszawski hotelu BOSS odbędzie się żeglarska gala zamykająca sezon 2012. Organizatorami gali są Polski Związek Żeglarski, Polskie Stowarzyszenie Klasy Laser oraz Kredyt Bank.

Rok 2012 był wyjątkowy dla polskiego żeglarstwa. Dwa brązowe medale Igrzysk Olimpijskich oraz 37 medali mistrzostw świata i Europy pokazują, że nasi zawodnicy należą do ścisłej, światowej czołówki. Sukces Zofii Klepackiej oraz Przemysława Miarczyńskiego, ale także dobry występ młodych, debiutujących na Igrzyskach zawodników sprawiają, że z nadziejami możemy patrzeć w przyszłość. Dodając do tego sporą liczbę medali juniorskich i młodzieżowych jesteśmy pewni, że to nie ostatni tak udany rok polskiego żeglarstwa.

W pierwszej części gali wyróżnieni zostaną najlepsi zawodnicy, zwycięzcy Pucharu Polski najliczniejszej klasy regatowej w Polsce – Laser.

Część główna imprezy rozpocznie się od bardzo wyjątkowego wydarzenia – symbolicznego podsumowania i zakończenia olimpijskiej kariery najbardziej utytułowanego polskiego żeglarza Mateusza Kusznierewicza. Prawie dwadzieścia lat wspaniałej olimpijskiej przygody, pięć startów na Igrzyskach, pierwszy, historyczny, złoty medal dla żeglarstwa to piękna karta polskiego sportu, którą ten wybitny zawodnik postanowił zamknąć startem w Londynie.

W dalszej części uhonorowani zostaną medaliści olimpijscy Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński oraz zawodnicy wyróżnieni za inne wybitne osiągnięcia sportowe. Całość uroczystości zamknie wręczenie statuetek dla Najlepszej Zawodniczki, Zawodnika, Trenera oraz Nadziei Roku 2012 oraz nagród specjalnych głównego sponsora PZŻ Kredyt Banku.

W uroczystości udział zapowiedzieli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Biura Prezydenta RP oraz władz żeglarskich. Gościem specjalnym będzie również Zbigniew „Gutek” Gutkowski, który jeszcze do nie dawna na jachcie Energa żeglował w regatach Vendee Globe.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922