TYP: a1

Targi HANSEBOOT 2010 w Hamburgu

środa, 3 listopada 2010
Weronika Morys
Hanseboot
W sobotę rozpoczęły się hamburskie targi żeglarskie i sportów wodnych. Targi to jedna z największych na świecie imprez wystawienniczych prezentujących sprzęt pływający i święto wszystkich miłośników sportów wodnych. Impreza potrwa do niedzieli.


W 10 halach na powierzchni 70 000 m2 można znaleźć stoiska około 700 wystawców z 30 krajów. Na targach nie zabrakło również reprezentacji Polski. W ramach Projektu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej stocznie z pięciu polskich województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego, otrzymały możliwość bezpłatnego wystawienia się na Hanseboot 2010. producentów jachtów wsparła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ), która opłaciła koszty ekspozycji, transport eksponatów na targi i pomogła przy załatwianiu formalności. Są one wyeksponowane pod wspólnym szyldem makroregionu Polska Wschodnia i cieszą się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

hanseboot hanseboot
 Foto HMC / Romanus Fuhrmann (FU)  Foto HMC / Romanus Fuhrmann (FU)
   
 hanseboot  hanseboot
 Foto HMC / Michael Zapf (Z)  Foto HMC / Michael Zapf (Z)
   
 hanseboot  hanseboot
 Foto HMC / Michael Zapf (Z)  Foto HMC / Michael Zapf (Z)
   
 hanseboot  hanseboot
 Foto HMC / Michael Zapf (Z)  Foto HMC / Michael Zapf (Z)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933