TYP: a1

Tablica upamiętni Wagnera na Beef Island

czwartek, 5 maja 2011
Weronika Morys
Jak już wcześniej podawaliśmy, uroczystości mające na celu upamiętnienie Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął świat pod żaglami, zostały zaplanowane na 21-22 stycznia 2012 roku i odbędą się na Beef Island w archipelagu Brytyjskich Wysp Dziewiczych. Do końca czerwca 2011 roku organizatorzy czekają na projekty tablicy pamiątkowej, która zostanie tam odsłonięta.


Prawdopodobnie będzie to tablica z brązu do przykręcenia do muru lub kamienia, o wymiarach 60 x 80 cm (ale nie koniecznie prostokątna), o wadze ok. 80 kg, aby nie byla zbyt ciężka dla przewozu lotniczego. Tekst, który znajdzie się na tablicy ma mówić o Wagnerze jako pierwszym Polaku, który okrążył Ziemię jachtem, pod żaglami i o jego powiązaniu z miejscem, gdzie tablica jest umieszczona. Napis powinien być w języku polskim i angielskim.

Dalszych informacji udziela Jerzy Knabe, Komandor YKP Londyn. Patronat medialny nad projektem uczczenia pamięci Władysława Wagnera objęła redakcja Tawerny Skipperów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 May

Roman Paszke zdobywa patent kapitański.
sobota, 10 maja 1986
Jan Józef Fisher z Krakowa i Czesław Czarnowski z Wilna zakupili w duńskim Nyborgu jacht "Carmen", który stał się tym samym pierwszym jachtem żeglującym pod polską banderą.
niedziela, 10 maja 1925