TYP: a1

Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 10 lipca 2014
Informacja prasowa
Już wkrótce rozpocznie się Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim. W dniach 18 do 20 lipca żeglarze z Yacht Klub Polonia, który jest organizatorem Zlotu, będą gościć kolegów z innych polonijnych klubów rozsianych za granicą. Zlot będzie rezultatem współpracy między klubem a gospodarzami miasta Kamień Pomorski, Mariny, a także władzami Pomorza Zachodniego.

Trzy dni w Kamieniu Pomorskim to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, a także do wspólnej zabawy. W programie jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem, spotkanie z władzami miasta i województwa, wspólne regaty na Optymistach oraz uczestnictwo w koncercie szantowym. Ciekawe jak sobie poradzą morscy żeglarze na mini jachtach? Dopłyną do mety w całości?

Razem z polonijnymi żeglarzami ze Skandynawii płyną do Polski przedstawiciele klubów z południowej Szwecji. To zakończenie tegorocznej edycji projektu prowadzącego przez Yacht Klub Polonia wśród klubów Szwedzkich pt. Destynacja Polska. Grupa licząca blisko 20 jachtów wypływa ze Szwecji w kierunku Polski już 14 lipca. Będą gościć w Świnoujściu ok. 16 lipca, a następnie żeglują dalej do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami w Polsce. Otwarcie Zlotu odbędzie się w sobotę 19 lipca o 11.00 Innym ciekawym punktem imprezy jest sympozjum na temat funkcji klubów polonijnych jako ambasadorów Polski, połączone z konferencją prasową.

Do zobaczenia w Kamieniu Pomorskim
Andreas Henriksson
Kom. YKPM
andreas.henriksson@brevet.nu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850