TYP: a1

Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 10 lipca 2014
Informacja prasowa
Już wkrótce rozpocznie się Światowy Zlot Polonii Żeglarskiej w Kamieniu Pomorskim. W dniach 18 do 20 lipca żeglarze z Yacht Klub Polonia, który jest organizatorem Zlotu, będą gościć kolegów z innych polonijnych klubów rozsianych za granicą. Zlot będzie rezultatem współpracy między klubem a gospodarzami miasta Kamień Pomorski, Mariny, a także władzami Pomorza Zachodniego.

Trzy dni w Kamieniu Pomorskim to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, a także do wspólnej zabawy. W programie jest zwiedzanie miasta z przewodnikiem, spotkanie z władzami miasta i województwa, wspólne regaty na Optymistach oraz uczestnictwo w koncercie szantowym. Ciekawe jak sobie poradzą morscy żeglarze na mini jachtach? Dopłyną do mety w całości?

Razem z polonijnymi żeglarzami ze Skandynawii płyną do Polski przedstawiciele klubów z południowej Szwecji. To zakończenie tegorocznej edycji projektu prowadzącego przez Yacht Klub Polonia wśród klubów Szwedzkich pt. Destynacja Polska. Grupa licząca blisko 20 jachtów wypływa ze Szwecji w kierunku Polski już 14 lipca. Będą gościć w Świnoujściu ok. 16 lipca, a następnie żeglują dalej do Dziwnowa i Kamienia Pomorskiego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu z nami w Polsce. Otwarcie Zlotu odbędzie się w sobotę 19 lipca o 11.00 Innym ciekawym punktem imprezy jest sympozjum na temat funkcji klubów polonijnych jako ambasadorów Polski, połączone z konferencją prasową.

Do zobaczenia w Kamieniu Pomorskim
Andreas Henriksson
Kom. YKPM
andreas.henriksson@brevet.nu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872