TYP: a1

Sukcesy młodych żeglarzy z MKŻ OPTI Kamień Pomorski

czwartek, 9 października 2014
Informacja prasowa
Zawodnicy MKŻ OPTI Kamień Pomorski z sukcesami zakończyli udział w dwudniowych regatach o Puchar Ziemi Goleniowskiej, które odbyły się w miniony weekend na jeziorze.Organizatorem regat był zaprzyjaźniony klub UKS Barnim Goleniów. Kamieńscy żeglarze zajęli bardzo wysokie miejsca we wszystkich grupach.

W grupie A, Mikołaj Silny uplasował się na miejscu 1, zaś Szymon Szymak zajął miejsce 4.
W grupie B: Maks Burdziej 2, Zuzia Dominikowska 3, Ania Marciniak 5.
W grupa C: regaty wygrał Kuba Marciniak, Olaf Moliński 3, Wiktoria Warzych 4, Kuba Moliński 5, Wiktor Stogowski 7. Trenerami MKŻ OPTI są Arek Lenkowski i Andrzej Gdowiak.

Warto wspomnieć iż klub MKŻ OPTI spośród 70 innych polskich klubów, zajął 6 miejsce w rankingu Drużynowego Pucharu Polski w klasie Optimist. Miejsce w tabeli uzyskuje się sumując punkty zdobyte przez czwórkę najlepszych zawodników w grupie A i B w całym sezonie.Gratulacje należą się zawodnikom i ich rodzicom i oczywiście trenerowi grupy A i B Arkowi Lenkowskiemu. Najmłodszych zawodników klubu trenuje od zeszłego roku trener Andrzej Gdowiak.

Aura sprzyja żeglowaniu, więc treningi na kamieńskim akwenie trwać będą póki pogoda na to pozwoli, a już w połowie listopada zawodnicy MKŻ OPTI wybierają się w cieplejsze rejony Europy, na zgrupowanie w Hiszpanii.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933