TYP: a1

Sukcesy młodych żeglarzy z MKŻ OPTI Kamień Pomorski

czwartek, 9 października 2014
Informacja prasowa
Zawodnicy MKŻ OPTI Kamień Pomorski z sukcesami zakończyli udział w dwudniowych regatach o Puchar Ziemi Goleniowskiej, które odbyły się w miniony weekend na jeziorze.Organizatorem regat był zaprzyjaźniony klub UKS Barnim Goleniów. Kamieńscy żeglarze zajęli bardzo wysokie miejsca we wszystkich grupach.

W grupie A, Mikołaj Silny uplasował się na miejscu 1, zaś Szymon Szymak zajął miejsce 4.
W grupie B: Maks Burdziej 2, Zuzia Dominikowska 3, Ania Marciniak 5.
W grupa C: regaty wygrał Kuba Marciniak, Olaf Moliński 3, Wiktoria Warzych 4, Kuba Moliński 5, Wiktor Stogowski 7. Trenerami MKŻ OPTI są Arek Lenkowski i Andrzej Gdowiak.

Warto wspomnieć iż klub MKŻ OPTI spośród 70 innych polskich klubów, zajął 6 miejsce w rankingu Drużynowego Pucharu Polski w klasie Optimist. Miejsce w tabeli uzyskuje się sumując punkty zdobyte przez czwórkę najlepszych zawodników w grupie A i B w całym sezonie.Gratulacje należą się zawodnikom i ich rodzicom i oczywiście trenerowi grupy A i B Arkowi Lenkowskiemu. Najmłodszych zawodników klubu trenuje od zeszłego roku trener Andrzej Gdowiak.

Aura sprzyja żeglowaniu, więc treningi na kamieńskim akwenie trwać będą póki pogoda na to pozwoli, a już w połowie listopada zawodnicy MKŻ OPTI wybierają się w cieplejsze rejony Europy, na zgrupowanie w Hiszpanii.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883