TYP: a1

Spotkania podczas 2 SPORTS FILM FESTIVAL

środa, 28 listopada 2012
Informacja prasowa

Marek Kamiński
Podczas 2 SPORTS FILM FESTIVAL, który rozpocznie się w Warszawie i Krakowie już w piątek, 30.11, a we Wrocławiu w środę, 5.12, zaplanowane są liczne spotkania z przedstawicielami świata sportów ekstremalnych, podróżnikami, twórcami filmów i gośćmi specjalnymi.

W Krakowie przy okazji projekcji filmu otwarcia – ZAGINIONEGO – odbędzie się spotkanie z Leszkiem Cichym, który zapowie projekcję, a także spotka się z widzami po seansie. Wybitny himalaista, pierwszy człowiek, który wszedł na szczyt Mount Everest zimą, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc spotka się także z widzami w Warszawie. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 1.12, w Południku Zero (ul. Wilcza 25) - także po projekcji filmu ZAGINIONY.

Na festiwalu zagoszczą również inne znane nazwiska, m.in Marek Kamiński, podróżnik, polarnik i odkrywca. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz czterech filmów: EKSPEDYCJA WISŁA, WHITEOUT – WYPRAWA POZA CIEŃ, RAZEM NA BIEGUN oraz Z POLĄ PRZEZ POLSKĘ. Przy okazji warszawskiej projekcji filmu ODDECH spotkamy się z Olą Sulkiewicz, wielokrotną rekordzistką Polski w nurkowaniu na zatrzymanym oddechu w dyscyplinach basenowych i międzynarodowym sędzią AIDA. W Krakowie temu samemu filmowi towarzyszyć będzie spotkanie z Mateuszem Maliną, wicemistrzem świata i rekordzistą Polski; natomiast we Wrocławiu gościem będzie Bartosz Morawiec. Kolejna wyjątkowa postać to Krzysztof Starnawski, jeden z najsłynniejszych polskich sportowców ekstremalnych, płetwonurek oraz speleolog. Podczas spotkań w Warszawie i Krakowie wyjdzie od Tatr polskich i sięgnie po nowe problemy w Hranickiej Propasti i Meksyku. Zdobywczyni najnowszego rekordu Polski w nurkowaniu głębokim, Elżbieta Benducka, zawita do klubów festiwalowych w Krakowie i Warszawie – tu będzie jej towarzyszył Marcin Chochorowski z zespołu wspierającego.

W ramach sekcji TATRY GÓRĄ, której patronuje Tatrzański Park Narodowy, zostanie zaprezentowanych 10 tytułów. Przy okazji projekcji odbędą się spotkania z zaproszonymi gośćmi, m.in. z dr Pawłem Skawińskim, dyrektorem TPN oraz Szymonem Ziobrowskim i Filipem Ziębą również z Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ponadto, na spotkaniach pojawią się: Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego ZOO, Rafał Ratajszczak, dyrektor

Leszek Cichy na Mount Everest
wrocławskiego ZOO oraz przedstawiciele ZOO z Krakowa. Przy okazji filmu SZTUKA WOLNOŚCI w Krakowie odbędzie się spotkanie „Tatry - przepustka w góry wysokie”, podczas którego w dyskusji udział wezmą himalaiści z Zakopanego.

Sekcja SPORT BEZ FIKCJI to cztery filmy dokumentalne zrealizowane przez członków redakcji sportowej Canal+. Seansom W KADRZE – KOREA 2002, PRZERWANEGO SNU, ŁAZIENKOWSKA 2/3 oraz O KROK OD PUCHARU towarzyszyć będą spotkania z ich twórcami: Tomaszem Smokowskim, Grzegorzem Milko, Marcinem Rosłoniem i Rafałem Nahornym.

Udział w festiwalu potwierdziły także czołowe polskie kluby futbolu amerykańskiego: WARSAW EAGLES oraz DEVILS WROCŁAW, a także drużyna kobieca: WARSAW SIRENS. Dowiemy się jak wyglądała historia futbolu amerykańskiego w Polsce i poznamy tajniki gry. Z kolei w kulisy sportów motocyklowych wprowadzą Mariusz Kalista i Piotr Betlej. W pubie Czeski Film (Wrocław, ul. Kiełbaśnicza 2) podczas spotkania po projekcji goście zaprezentują film pokazujący charakterystykę wyścigu na wyspie oraz klip ze startu Piotrka Betleja. Zobaczymy również zdjęcia/skany notatek dotyczących opanowania toru.

Z pasjonatami biegania spotkają się Piotr Kuryło – ultramaratonista, laureat Kolosa za bieg wokół kuli ziemskiej oraz Marek Tronina z Maratonu Warszawskiego, który w odbywa się w stolicy od 1979 roku.

Oprócz spotkań z gości, widzowie będą także mieli okazję obejrzeć krótkometrażowe filmy amatorskie

Krzysztof Starnawski
poświęcone sportom ekstremalnym. Projekcje podzielone są na dwa bloki: tematem pierwszego jest nurkowanie, w drugim znalazły się produkcje nadesłane na konkurs organizowany w ramach festiwalu. Na laureatów czekają nagrody ufundowane przez sponsorów i patronów: GoPro, EcoCar oraz Canal+.

Wydarzenia będą miały miejsce w klubach festiwalowych, którymi są: w Warszawie Południk Zero (ul. Wilcza 25) oraz Ukryte Miasto (ul. Noakowskiego 16), w Krakowie Klub u Louisa (Rynek Główny 16), we Wrocławiu pub Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2).

Więcej informacji o spotkaniach można znaleźć na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/category/wydarzenia/spotkania/.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933