TYP: a1

Sopot Match Race 2012

piątek, 23 grudnia 2011
Informacja prasowa

Sopot Match Race 2011 dzień 4.
Źródło: sopotmatchrace.pl
.
W dniach 15 - 19 sierpnia 2012 roku na wodach wokół sopockiego mola odbędą się dziewiąte regaty Sopot Match Race. Sopockie zawody to najważniejszy i najbardziej prestiżowy cykliczny projekt żeglarski w naszym kraju. Termin przyszłorocznej imprezy został zatwierdzony i wpisany już do kalendarza Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.


Wraz z oficjalnym potwierdzeniem terminu rusza proces zgłaszania i kwalifikacji załóg. Na świecie sklasyfikowanych jest ich blisko dwa tysiące. Do sopockich regat zaproszonych zostanie dziesięc ekip, które rywalizować będą w najbardziej widowiskowej żeglarskiej formule - match racing-u, w tej samej, w której rozgrywana jest m.in. jedna z najważniejszych imprez w światowym żeglarstwie - regaty o Puchar Ameryki.

Bazą regat będzie Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & SPA oraz Marina Sopot zlokalizowana na końcu molo.

Film reklamowy Sopot Match Race 2012:

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 May

Odbył się chrzest s/y "Roztocze".
czwartek, 29 maja 1969
Urodził się Roman Paszke, kapitan jachtowy, członek kilku klubów na wybrzeżu oraz Royal Yachting Ocean Racing Club w Londynie, uczestnik pamiętnych ragat Admiral's Cup (1979 r., w których 15 żeglarzy straciło życie), czterokrotny Mistrz Polski w klasach m
wtorek, 29 maja 1951
Urodził się Leonid Teliga, kapitan "Opty" w samotnym rejsie dookoła świata.
wtorek, 29 maja 1917