TYP: a1

Służymy Niepodległej. Piknik w Porcie Wojennym Oksywie

wtorek, 12 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Jednym z morskich akcentów obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości był niedzielny Piknik Wojskowy "Służymy Niepodległej", który odbył się w bazie 3 Flotylli Okrętów w porcie wojennym na Oksywiu.

Na uczestników czekały udostępnione do zwiedzania pokłady okrętów ORP "Gen. K. Pułaski", ORP "Kaszub" i ORP "Gniezno" a na lądzie liczne punkty wystawiennicze prezentujące inne formacje wojskowe związane z Marynarką Wojenną. Można też było skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki i posłuchać artystów w mundurach, którzy z ustawionej na nabrzeżu scenie umilali czas piosenkami o tematyce morskiej i wojskowej oraz pieśniami patriotycznymi. 

Tagi: Marynarka Wojenna, okręty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999