TYP: a1

Służymy Niepodległej. Piknik w Porcie Wojennym Oksywie

wtorek, 12 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Jednym z morskich akcentów obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości był niedzielny Piknik Wojskowy "Służymy Niepodległej", który odbył się w bazie 3 Flotylli Okrętów w porcie wojennym na Oksywiu.

Na uczestników czekały udostępnione do zwiedzania pokłady okrętów ORP "Gen. K. Pułaski", ORP "Kaszub" i ORP "Gniezno" a na lądzie liczne punkty wystawiennicze prezentujące inne formacje wojskowe związane z Marynarką Wojenną. Można też było skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki i posłuchać artystów w mundurach, którzy z ustawionej na nabrzeżu scenie umilali czas piosenkami o tematyce morskiej i wojskowej oraz pieśniami patriotycznymi. 

Tagi: Marynarka Wojenna, okręty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 September

Po zwycięstwie w regatach Plymouth-Vilamoura-Plymouth już na Kanale La Manche w silnym wietrze "Almatur II" łamie maszt; po prowizorycznej naprawie jachtu kontynuuje żeglugę do Dover, tuż przed portem w wyniku wywrotki jacht zatonął, a załogę uratowano.
wtorek, 20 września 1983
Rozpoczęły się pierwsze po II wojnie światowej regaty o Puchar Ameryki; wszystkie wyścigi wygrała "Columbia" z Briggsem Cunninghamem jako skipperem.
sobota, 20 września 1958
W Hamburgu został zwodowany "Passat", bark przeznaczony dla armatora Ferdinanda Leisza; przez lata żeglował do Australii i Ameryki Południowej, a obecnie pełni funkcję statku muzeum w Travemuende.
środa, 20 września 1911