TYP: a1

Służymy Niepodległej. Piknik w Porcie Wojennym Oksywie

wtorek, 12 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Jednym z morskich akcentów obchodów 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości był niedzielny Piknik Wojskowy "Służymy Niepodległej", który odbył się w bazie 3 Flotylli Okrętów w porcie wojennym na Oksywiu.

Na uczestników czekały udostępnione do zwiedzania pokłady okrętów ORP "Gen. K. Pułaski", ORP "Kaszub" i ORP "Gniezno" a na lądzie liczne punkty wystawiennicze prezentujące inne formacje wojskowe związane z Marynarką Wojenną. Można też było skosztować tradycyjnej wojskowej grochówki i posłuchać artystów w mundurach, którzy z ustawionej na nabrzeżu scenie umilali czas piosenkami o tematyce morskiej i wojskowej oraz pieśniami patriotycznymi. 

Tagi: Marynarka Wojenna, okręty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492