TYP: a1

Śląskie Targi Wiatr i Woda

wtorek, 9 października 2018
Informacja prasowa

3. edycja Śląskich Targów WIATR i WODA w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Targi odbędą się w Katowicach w dniach 12-14 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach.


Program Śląskie Targi WIATR i WODA to obok bogatej ekspozycji wystawców, także interesujący program wydarzeń towarzyskich: m.in. spotkanie anonsujące wyprawę kajakową „OLENIOK 2019” śladami Aleksandra Czekanowskiego, rozmowa z Krystianem Szypką o bezpieczeństwie uczestników morskich regat. Ponadto, Rafał Moszczyński opowie o przygotowaniach do samotnej wyprawy non stop dookoła świata a Szymon Kuczyński o samotnym rejsie non stop dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych Przylądków. Maciej Cylupa, organizator i pomysłodawca CARBONÓW, zaprezentuje laureatów pierwszej edycji Śląskich Nagród Żeglarskich. Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Radomskim - kapitanem legendarnego jachtu „Czarny Diament”, laureatem CARBONÓW 2018 i kapitanem Arkadiuszem Wąsikiem z Fundacji „Czarny Diament” oraz na rozmowę z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim o żegludze oceanicznej. 

Ponad 100 wystawców zaprezentuje podczas tegorocznej edycji Targów bogatą ofertę łodzi, jachtów oraz nowoczesnego sprzętu do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Wśród wystawców znajdują się m.in. PARKER Poland, Power Boats Poland, Horyzont, Pro Kajak, Mazuria, V-Marine, GM Yachting, Śląskiej Organizacji Turystycznej, Balt Yacht, Northman, Multi Yachts, Sea Help. 

Redakcja magazynu „Żagle” wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA - prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Redakcja ogłosi również nominacje w Konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych. 

Targom towarzyszy Marine Industry Forum. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacyjne autonomiczne jednostki pływające, nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym. Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, goście z kraju i zagranicy przybliżą uczestnikom ideę bezzałogowych jednostek oraz postarają się odpowiedzieć na pytanie czy polski przemysł jachtowy jest gotowy do produkcji jednostek bezzałogowych. 

Ponadto, eksperci rozmawiać będą o najnowocześniejszych napędach hybrydowych, panelach fotowoltaicznych oraz innowacyjnych napędach elektrycznych w żeglarstwie. 
 

Tagi: targi, Wiatr i Woda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922