TYP: a1

Śląskie Targi Wiatr i Woda

wtorek, 9 października 2018
Informacja prasowa

3. edycja Śląskich Targów WIATR i WODA w Katowicach zbliża się wielkimi krokami. Targi odbędą się w Katowicach w dniach 12-14 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przy placu Sławika i Antalla 1 w Katowicach.


Program Śląskie Targi WIATR i WODA to obok bogatej ekspozycji wystawców, także interesujący program wydarzeń towarzyskich: m.in. spotkanie anonsujące wyprawę kajakową „OLENIOK 2019” śladami Aleksandra Czekanowskiego, rozmowa z Krystianem Szypką o bezpieczeństwie uczestników morskich regat. Ponadto, Rafał Moszczyński opowie o przygotowaniach do samotnej wyprawy non stop dookoła świata a Szymon Kuczyński o samotnym rejsie non stop dookoła świata i o wokółziemskiej wyprawie Joanny Pajkowskiej wokół trzech groźnych Przylądków. Maciej Cylupa, organizator i pomysłodawca CARBONÓW, zaprezentuje laureatów pierwszej edycji Śląskich Nagród Żeglarskich. Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Radomskim - kapitanem legendarnego jachtu „Czarny Diament”, laureatem CARBONÓW 2018 i kapitanem Arkadiuszem Wąsikiem z Fundacji „Czarny Diament” oraz na rozmowę z Kapitanem Krzysztofem Baranowskim o żegludze oceanicznej. 

Ponad 100 wystawców zaprezentuje podczas tegorocznej edycji Targów bogatą ofertę łodzi, jachtów oraz nowoczesnego sprzętu do uprawiania sportu i rekreacji na wodzie. Wśród wystawców znajdują się m.in. PARKER Poland, Power Boats Poland, Horyzont, Pro Kajak, Mazuria, V-Marine, GM Yachting, Śląskiej Organizacji Turystycznej, Balt Yacht, Northman, Multi Yachts, Sea Help. 

Redakcja magazynu „Żagle” wręczy w Katowicach Gwoździe Śląskich Targów WIATR i WODA - prestiżowe nagrody przyznawane produktom wyróżniającym się na Targach innowacyjnością, designem, jakością wykonania i funkcjonalnością. Redakcja ogłosi również nominacje w Konkursie „Jachtowy Produkt Roku”, organizowanym pod patronatem firmy KOTNIZ. Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i przydatnych produktów, dostępnych na polskim rynku. Beneficjentami będą wszyscy wodniacy, dla których nominacje i nagrody mogą być cenną podpowiedzią przy dokonywaniu wyboru osprzętu i wyposażenia niezbędnego do uprawiania sportów wodnych. 

Targom towarzyszy Marine Industry Forum. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są innowacyjne autonomiczne jednostki pływające, nowy trend na światowym rynku, zarówno w segmencie komercyjnym, jak i wojskowym. Podczas spotkań i panelu dyskusyjnego, goście z kraju i zagranicy przybliżą uczestnikom ideę bezzałogowych jednostek oraz postarają się odpowiedzieć na pytanie czy polski przemysł jachtowy jest gotowy do produkcji jednostek bezzałogowych. 

Ponadto, eksperci rozmawiać będą o najnowocześniejszych napędach hybrydowych, panelach fotowoltaicznych oraz innowacyjnych napędach elektrycznych w żeglarstwie. 
 

Tagi: targi, Wiatr i Woda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982