TYP: a1

Slalom w Szczytnie

piątek, 17 sierpnia 2012
Informacja prasowa
W najbliższy weekend, 17-19 sierpnia, w Szczytnie na Jeziorze Domowym Dużym zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w slalomie za motorówką oraz Międzynarodowe Zawody w Slalomie-MAZURIA CUP 2012. Slalom to niezwykłe widowisko na wodzie w którym udział biorą zawodnicy, którzy mają bardzo dobrą technikę oraz wytrzymałość.

Zwycięża ten, który objedzie największą liczbę bojek na ustawionym torze slalomowym, przy jak największej prędkości, za jak najkrótszą liną. Jezioro Domowe Duże uznawane jest przez specjalistów od slalomu za najlepsze miejsce w Polsce do rozgrywania tej konkurencji, co rokrocznie przekłada się na nowe rekordy Polski. Na akwenie będzie można podziwiać również Krzysztofa Hołowczyca, który samochód rajdowy zamieni na narty oraz Pawła Papke, byłego reprezentanta Polski w piłce siatkowej. Dla mieszkańców i turystów organizatorzy przygotowali bezpłatny zestaw wodnych atrakcji.

PROGRAM IMPREZY

17 sierpnia /piątek

12.00-19.00 – Eliminacje Mistrzostw Polski

18 sierpnia /sobota

8.00 – c.d. Eliminacje Mistrzostw Polski
12.00 – I runda Mazuria Cup
13.00 – Oficjalne Otwarcie Mistrzostw Polski oraz Mazuria Cup 2012
13.30 – VIP on The Water / swój udział zapowiedział Krzysztof Hołowczyc, Paweł Papke
14.30 – Finały Mistrzostw Polski
19.00 – II runda Mazuria Cup

19 sierpnia /niedziela

8.00 – cd. Finały Mistrzostw Polski
13.00 – III runda Mazuria Cup
15.00 – WODNE ATRAKCJE dla mieszkańców i turystów: banan, naleśnik, przy sprzyjającej pogodzie - lot spadochronem - BEZPŁATNIE
16.00 – Uroczyste zakończenie

Organizatorzy

Miasto Szczytno, MOS, KS „ZEFIR” Bytom, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego

Wszystkim naszym zawodnikom życzymy powodzenia, a Państwa zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na naszej stronie www.pzmwinw.pl oraz profilu na FB www.facebook.com/PZMWiNW.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 March

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905