TYP: a1

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami

wtorek, 28 maja 2019
Maciej Frąckiewicz/materiały prasowe PZŻ

Siedmioro Polaków na starcie mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 28 maja - 1 czerwca odbędą się w Gmunden w Austrii. Polacy będą rywalizowali w klasie Hansa 303, a złotego medalu bronił będzie Piotr Cichocki.


[t][/t] [s]Fot. Adamo Aono/2018hansaworlds.com[/s]

 

We wtorek 28 na austriackim jeziorze Traunsee rozpoczęły się mistrzostwa Europy żeglarzy z niepełnosprawnościami. Na liście startowej znajduje się łącznie 57 zawodników z 11 krajów, którzy będą ścigali się w dwóch klasach - 2.4 mR i Hansa 303. Regaty mają formułę otwartą więc mogą w nich startować także żeglarze spoza Europy.

W zwodach wystąpi siedmioro reprezentantów Polski, którzy będą rywalizowali w klasie Hansa 303. Wśród nich nie mogło zabraknąć broniącego tytułu Piotra Cichockiego (AKS OSW Olsztyn) oraz brązowego medalisty zeszłorocznych mistrzostw, Waldemara Woźniaka (AKS Olsztyn). Oprócz nich wystartują także Olga Górnaś-Grudzień, Andrzej Bury, Marian Zakowicz, Krzysztof Bądkowski (wszyscy AKS OSW Olsztyn) oraz Grzegorz Włochowicz (SŻN Bytom).

Tak mocny skład daje nadzieję na kolejne sukcesy naszych żeglarzy, za których trzymamy kciuki.

Regaty potrwają do soboty 1 czerwca.

 

Tagi: regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 June

W Orient ochrzczono "Groupama 2" najbardziej zaawansowany technicznej trimaran w klasie ORMA; trimaran był wynikiem 6-letnich prac i analiz pierwszej "Groupama", na której Franck Commas na 29 regat, 25-krotnie stawał na podium, z czego 9 razy na pierwszym
sobota, 26 czerwca 2004
We Lwowie urodził się Kpt. Krzysztof Baranowski, jeden z najwybitniejszych żeglarzy morskich; m.in. dwukrotnie okrążył Ziemię kolejno na s/y "Polonez" trasą dookoła trzech przylądków (1972-1973), później na s/y "Lady B" (1999-2000), założyciel "Szkoły pod
niedziela, 26 czerwca 1938
Na s/y "Asterias" ruszyła Śląska Akademicka Wyprawa Żeglarska dookoła świata.
sobota, 26 czerwca 1976
Maszoperia Czesława Czarnowskiego i Jana Józefa Fishera zakupiła w Niemczech jacht "Drei Rosen", przemianowany później na "Juranda".
czwartek, 26 czerwca 1930