TYP: a1

Sail Service zwycięzcą V edycji Biznes Ligi Żeglarskiej!

poniedziałek, 3 lipca 2017
Informacja prasowa

1 lipca już po raz piąty odbył się finał Biznes Ligi Żeglarskiej. Po niezwykle emocjonującej rundzie, żeglarskie laury zdobyła wywodząca się z branży, firma Sail Service pokonując Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną zaledwie o długość łódki.

[t][/t] [s]Fot. Karol Kacperski[/s]

Za nami niezwykle emocjonująca edycja Biznes Ligi Żeglarskiej. 10 załóg, przedstawicieli różnego rodzaju biznesu z różnych stron Polski, ponad 60 uczestników o bardzo różnym stopniu zaawansowania żeglarskiego - od zupełnych nowicjuszy po bardzo doświadczonych żeglarzy regatowych i morskich, 40 wyścigów, 4 weekendy regatowe, 3 rundy eliminacyjne oraz finały. W obu fazach walka była bardzo wyrównana i zacięta, najpierw o awans, a potem o zwycięstwo w Lidze.

W finale zespoły podzielono na dwie grupy: srebrną oraz złotą. W porannej sesji do walki przystąpiły zespoły z finału srebrnego, które walczyły o miejsca 7-10. Pierwsze miejsce w małym finale zdobyła załoga Yacht Club Sopot, po nich kolejno uplasowali się: UMC/Sharp, Energa, E-engineer.

[t][/t] [s]Fot. Karol Kacperski[/s]

Z kolei po południu na jachtach Delphia 24 One Design rozpoczęła się walka o tytuł Mistrza Biznes Ligi Żeglarskiej i wielkie trofeum przechodnie. To był niezwykle emocjonujący finał, przy mocnym wietrze na wodzie nie brakowało walki burta w burtę, a zawodnicy pokazali ostrego ducha rywalizacji walcząc ze sobą do ostatnich metrów każdego wyścigu. Po raz kolejny losy tytułu rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu, na ostatnim boku trasy! Zwycięzcą V edycji Biznes Ligi Żeglarskiej została załoga Sail Service. W zeszłym roku na wiosnę Sail Service przegrał tytuł o długość bukszprytu, tym razem zwyciężył pokonując Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną o długość łódki. Na miejscu trzecim uplasował się zespół D.A.D / Security Expert, który w każdej rundzie Biznes Ligi zajmował czołowe miejsca w stawce.

[t][/t] [s]Fot. Karol Kacperski[/s]

- Uczestnicy Biznes Ligi już tradycyjnie trzymali nas w napięciu do samego końca i do ostatnich metrów. Załogi Sail Service i PSSE przystępowały do ostatniego biegu z taką samą ilością punktów, było więc wiadomo, że zwycięzca bierze wszystko. Walka trwała do ostatnich metrów, więc radość załogi Sail Service była ogromna. W końcu dopięli swego, gdyż w zeszłym roku w podobnych okolicznościach musieli uznać wyższość załogi Sono Idoni. Jako organizatorzy Ligi jesteśmy bardzo zadowoleni, gdyż widać rosnące zainteresowanie projektem, a uczestnicy bardzo dobrze się bawią, co dla nas jest największą motywacją do pracy – podsumowuje Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator regat.

Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród wiosennej edycji BLŻ odbyła się w sobotni wieczór w sopockim klubie TAN. Kolejna edycja już w pod koniec sierpnia.

 

Wyniki grupy złotej:

1. Sail Service

2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

3. D.A.D / Security Expert

4. Polpharma

5. Lion's Bank

6. Meblik

 

Wyniki grupy srebrnej:

7. Yacht Club Sopot

8. UMC / Sharp         

9. Energa

10. E-engineer

 

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu -  jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

 

 

 

Tagi: Biznes Liga Żeglarska, regaty
TYP: a3
0 0
Komentarze