TYP: a1

Ruszają zgłoszenia do kolejnego sezonu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej

poniedziałek, 16 stycznia 2017
Informacja prasowa

Można już się zgłaszać do trzeciego sezonu Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Projekt z roku na rok rozwija się i zyskuje nowych zwolenników i uczestników. W sezonie 2016 w rozgrywkach udział wzięło 13 zespołów z całej Polski, które rywalizowały łącznie w czterech imprezach w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie. Najlepszym klubem okazał się SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej dowodzony przez Tymona Sadowskiego. Cztery najlepsze kluby uzyskały kwalifikację do Sailing Champions League.

W nowym sezonie organizatorzy zaplanowali kilka nowości zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

Najważniejsze z nich to:

 

  •  rozegranie 5 imprez PEŻ – nowa lokalizacja to Kołobrzeg,
  • pierwsza impreza tym razem odbędzie się w maju w Sopocie, finał we wrześniu w Szczecinie,
  • system zgłoszeń podzielony jest na dwie części – I etap dla klubów do tej pory uczestniczących, II etap – zgłoszenia otwarte dla wszystkich chętnych.
  • do finału SCL w Porto Cervo można zakwalifikować się wyłącznie poprzez imprezy eliminacyjne w St. Petersburgu i St. Moritz.

 

Zgłoszenia do krajowych rozgrywek ruszyły 10 stycznia i zostały podzielone na dwie części:

 

  • 10-31.01.2017 – dla dotychczasowych uczestników (zgłoszenie w tym terminie daje gwarancję uczestnictwa w Lidze)
  • 01.02-31.03.2017 – zgłoszenia otwarte (decyduje kolejność zgłoszeń do liczby 18 zespołów)

 

Rejestracji należy dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie

http://ligazeglarska.pl/form/

Zgłoszenie będzie ważne i zostanie zaakceptowane po przesłaniu formularza zgłoszeniowego oraz opłaceniu wpisowego do całej Ligi.

 

Regulamin uczestnictwa znajduje się na stronie http://ligazeglarska.pl/regulamin/

 

Rozgrywki zorganizowane są w taki sposób, aby w jak największym stopniu uprościć uczestnictwo klubom. Udział w regatach nie wiąże się z żadną logistyką jachtów, gdyż te dostarczane są i obsługiwane przez organizatorów na miejscu regat. Zasady są bardzo przejrzyste i proste, co ułatwia ich zrozumienie nie tylko pasjonatom żeglarstwa, ale również publiczność i mediom nie związanym z dyscypliną.

 

Pierwsze cztery kluby Ligi, poza tytułami krajowymi, otrzymają prawo startu w światowych rozgrywkach Sailing Champions League http://sailing-championsleague.com/. Tegoroczny finał Ligi Światowej ponownie odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie – Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

 

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są firmy MT Partners i GSC Yachting przy współudziale Yacht Club Sopot i Towarzystwa Żeglarstwa Regatowego PMT Szczecin oraz  przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

 

Kalendarz regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w sezonie 2017:

13-14.05.2017 – Sopot

24-25.06.2017 – Świnoujście

15-16.07.2017 – Kołobrzeg*

19-20.08.2017 – Gdynia

09-10.09.2017 – Szczecin

Tagi: regaty, Polska Ekstraklasa Żeglarska
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973